Atjaunots VUGD Višķu postenis

AKTUĀLI

Jau vairāk kā trīsdesmit gadu garumā Višķos veiksmīgi darbojas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona brigādes Daugavpils 2. daļas Višķu postenis, kas ir vienīgais postenis Daugavpils novadā. Posteņa ugunsdzēsēji glābēji dodas uz izsaukumiem novada pagastos trīsdesmit kilometru rādiusā, kā arī uz kaimiņu pagastiem Krāslavas un Aglonas novadā. Postenī strādā 14 darbinieki, ieskaitot posteņa komandieri.

Pēdējo piecu gadu laikā ir izdevies krietni vien uzlabot posteņa tehnisko aprīkojumu un arī darba vidi posteņa darbiniekiem. Atjaunošanas darbi tika veikti pakāpeniski, izremontēts jumts, nomainīti logi, ieklāts jauns grīdas segums, nomainīta elektroinstalācija un vecās spuldzes aizstātas ar energoefektīvākām LED spuldzēm, ierīkoti jauni paceļamie garāžas vārti, kā arī izbūvēts asfaltēts laukums garāžas vārtu priekšā. Novembra nogalē Nodrošinājuma valsts aģentūra Višķu postenī ir pabeigusi plānotos būvdarbus un postenis jau nodots ekspluatācijā.

Pirms diviem gadiem Višķu postenis saņēma jaunu ugunsdzēsības autocisternu MAN 6x6 septiņu tonnu ūdenstilpni. Jaunais specializētais transportlīdzeklis ir pilnībā aprīkots ar modernākajām glābšanas un dzēšanas ierīcēm, kā arī pielāgots Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vajadzībām.

VUGD Latgales reģiona brigādes komandiera vietnieks majors Valdis Straume atzīst, ka jaunā autocisterna ir 27 tonnas smaga, līdz ar ko radās nepieciešamība garāžā izveidot jaunu, izturīgu grīdas segumu, kas var izturēt šādu tehnikas svaru, jo iepriekšējais šādu slodzi neturēja.

Liela nozīme esot arī jaunajiem elektriski vadāmajiem garāžas vārtiem, kas tagad ir ērti paceļami un nolaižami, ļaujot operatīvajam transportam ātrāk doties uz izsaukumu, jo šajā brīdī svarīga katra sekunde.

Daudzus uzlabojumus paveikuši paši posteņa darbinieki, izremontējot dienesta telpas un sanitāro mezglu. Telpas kļuvušas daudz mājīgākas un piemērotākas ikdienas vajadzībām, taču nākotnē postenim būtu nepieciešami vēl citi uzlabojumi.

Majors Valdis Straume uzskata, ka uzlabojumi nepieciešami vienmēr, jo ir svarīgi uzlabot darba apstākļus darbiniekiem. “Šeit daudz kas vēl ir paveicams. Nepieciešama siltināšana, lai postenis atbilstu mūsu ergonomikas prasībām. Protams, vajadzētu vairāk telpu, jo faktiski ir tikai četras telpas cilvēkiem, kas šajos apstākļos ir par maz. Bet viss iet uz priekšu un attīstās! Mēs noteikti turpināsim Latgales reģiona brigādes struktūrvienību renovēšanu, kā arī plānos ir jauno depo izbūve” saka V. Straume.

Pērn Višķu postenis devies uz 82 izsaukumiem. Īpaši ugunsnedrošs ir tieši Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kad tiek dedzinātas sveces Adventes vainagos un eglītēs, nereti izraisot nelaimes gadījumus, tāpēc ir ļoti svarīgi atcerēties par ugunsdrošības noteikumiem arī svētku laikā. Pagājušā gadā Latvijā ugunsdzēsēji glābēji devušies uz 12 izsaukumiem, kad ugunsgrēka izcelšanās cēlonis bija bez uzraudzības atstāta svece, uz četriem izsaukumiem, kad dega adventes vainagi. Šogad ugunsdzēsēji glābēji nodzēsa jau 17 ugunsgrēkus, kuri izcēlās no svecēm, kā rezultātā gāja bojā viens cilvēks un četri cieta.

VUGD atgādina neatstāt iedegtas sveces bez uzraudzības ne uz mirkli, kā arī uzsver, ka no 2020. gada 1. janvāra, ikvienā mājā ir nepieciešams uzstādīt dūmu detektoru, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par ugunsgrēka izcelšanos.  Savukārt, privātmājas papildus ir jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu. Taču ir svarīgi to ne tikai nopirkt, bet arī uzturēt darba kārtībā, lai nepieciešamības gadījumā tas pildītu savas funkcijas.

Ziemassvētku dāvanas no Daugavpils novada uzņēmējiem, mājražotājiem un saimniecībām