Atbalsta finansējuma piešķiršanu 2 grantu projektiem

AKTUĀLI

23. jūlija Daugavpils novada domes sēdē tika atbalstīti priekšlikumi par finansējuma piešķiršanu Daugavpils novada grantu konkursa topošo un jauno uzņēmēju projektiem 2020. gadā. Šogad tiek atbalstīti 2 pretendenti - Nātālija Lebedjoka un Viktors Petaško.

Natālija Lebedjoka iesniedza projektu “KATO – Kaķu mēbeļu ražošana no kartona”, kura ietvaros plānots ražot kaķu nagu asināmo – zvilni no kartona. Tā nolūkam iegādāsies klišejas logotipa drukai un nepieciešamos izejmateriālus, kā arī izstrādās mājaslapu ar interneta veikalu. Ražošana notiks Kalkūnes pagastā. Projekta īstenošanai nepieciešamā summa sastāda 3880,80 euro. Pieprasītais grants sasniedz 3492,72 euro apjomu, kas sastāda 90% no projekta kopējām izmaksām.

Viktors Petaško, savukārt, iesniedza projektu “Fasādes dekoratīvie elementi – estētiskam baudījumam un ilglaicīgam ieguldījumam celtniecībā un renovācijā”. Projekta rezultātā Sventes pagastā plānots ražot dekoratīvos fasādes paneļus un glitētus dekorus, kā arī rotājumus no ekstrudēta putuplasta. Projekta īstenošanai nepieciešamā summa sastāda 4450,00 euro. Pieprasītais grants sasniedz 3960,50 euro apjomu, kas sastāda 89%  no projekta kopējām izmaksām.

Kopumā 2020. gadā Daugavpils novada grantu konkursā uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai tika saņemti 11 pieteikumi. Grantu konkursa budžets sastāda 8000 eiro, kur viens grants var saņemt ne vairāk kā 4000 eiro.

Pieteikumus vērtēja kompetenta vērtēšanas komisija, kuras sastāvā bija pārstāvji no pašvaldības Attīstības un Finanšu pārvaldēm, LIAA Daugavpils biznesa inkubatora, valsts attīstības finanšu institūcijas ALTUM, Daugavpils novada uzņēmēju padomes, kā arī Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centra.

Pieteikumi tika vērtēti divās kārtās. Pirmajā kārtā tika vērtēta pieteikumu atbilstība administratīvajiem kritērijiem. No iesniegtajiem 11 pieteikumiem, seši neizturēja konkursa pirmo vērtēšanas kārtu un nekvalificējās otrai kārtai.

Otrajā kārtā tika vērtēti pieteikumi pēc kvalitatīvajiem kritērijiem.

Pērn grantu konkursā tika iesniegti 11 pieteikumi, uzvarēja četri biznesa projekti: mazās vīna darītavas projekts “Kazanova moonshine”, ekstrudēta putuplasta dekoru un dizaina elementu ražošanas projekts “Caur ikdienu skaistajā”, “mobilās vistu kūts projekts “Laimīgās vistas “Smilgās” un projekts “Skaidu ražošanas intensificēšana Daugavpils novada Ambeļu pagasta “Ganeņos”. Jāpiebilst, ka Ambeļos projekts netika realizēts, bet piešķirtie līdzekļi tika atgriezti pašvaldības budžetā.

Autors: Dainis Bitiņš

Futbola kauss Kalupe 2020