Atbalsta amatierkolektīvu dalību starptautiskajos festivālos

AKTUĀLI

Daugavpils novada domes sēdē deputāti atbalstīja 4975 eiro piešķiršanu jauktā kora ”Latgale” dalībai Starptautiskajā folkloras - mākslas festivālā. Pasākums norisināsies Polijā (Krakovā un Tarnovā), laika posmā no 16. līdz 20. jūlijam.

Daugavpils novada kultūras centra ”Vārpa” jauktais koris „Latgale” savos 55 pastāvēšanas gados ir daudzkārt popularizējis Daugavpils novada vārdu gan kora mūzikas pasākumos Latvijā, gan arī ārpus tās robežām. Viena no kora „Latgale” koncertprogrammām ir veltīta tautas mūzikai. Latviešu komponistu daiļradē atrodamas izcilas latviešu un latgaliešu tautas dziesmu apdares koriem.

Tāpat deputāti piešķīra atbalstu 3790 eiro apmērā deju ansambļa ”Līksme” dalībai Starptautiskajā konkursā-festivālā ”Art Folk Fest – Summer 2020”. Festivāls norisināsies laika posmā no 12. līdz 21. jūlijam Gruzijas Kapuleti un Batumi pilsētās.

Starptautisko konkursu – festivālu rīko Eiropas Folkloras festivālu asociācija, sadarbībā ar UNESCO starptautisko komisiju. Konkursa mērķis ir pasaules folkloras tradīciju saglabāšana, pasaules kultūras popularizēšana, starpkultūru pieredzes apmaiņa dalībnieku un vadītāju starpā.

Festivāls ”ART FOLK FEST – SUMMER 2020ir viens no prestižākiem UNESCO rīkotajiem starptautiskajiem konkursiem, kurā plāno piedalīties vairāk kā 53 deju grupas no dažādām pasaules valstīm.

No Braslavas atveda konkursa galveno balvu