Ar “Skolas somu” viesmīlīgajā Ludzā

Izglītība

Kādām jābūt viduslaiku bruņinieka īpašībām, kā iesvētīja bruņinieku kārtā, cik svēra bruņas?… Uz šiem un vēl daudziem jautājumiem Vaboles vidusskolas 8.un 12.klašu skolēni meklēja atbildes Ludzas novadpētniecības muzejā, apmeklējot to programmas “Skolas soma” ietvaros 14.oktobrī. Tajā bija iespēja piedalīties muzejpedagoģiskajā nodarbībā par viduslaikiem, pielaikot viduslaiku apģērbu, piedalīties bruņinieku iesvētīšanas ceremonijā, izkalt savu monētu, kā arī apskatīt plašo muzeja ekspozīciju. Marts, kas bija iejuties viduslaiku mūka tēlā, atzīst, ka uz brīdi nokļuva tālajos viduslaikos bruņinieku iesvētībās, savukārt, meitenes bija sajūsmā par skaistajām viduslaiku kleitām un galvasrotām.

Vēl skolēni devās uz Ludzas sinagogu, tajā ekskursijas gids iepazīstināja ar ebreju tautas kultūru un vēsturi, ar sinagogas apmeklēšanas tradīcijām un likumiem. Trīs stundu garais ceļojums dažādu laiku vēsturē, kultūras un tradīciju pasaulē skolēniem šķita patiešām interesants un aizraujošs, tomēr vēl tik daudz kas palika neizstāstīts…tas rosināja skolēnus domāt par to, ka te ir vērts atgriezties vēlreiz, lai izstaigātu Ludzas pilsdrupas, kas šobrīd ir slēgtas remontdarbu dēļ un lai iemācītos lasīt un rakstīt ivritā – ebreju valodā.

Paldies viesmīlīgajai Ludzai, un uz tikšanos nākamreiz!

Kristīne Kucina, Vaboles vidusskolas 8.klases audzinātāja

Jauniešu intelektuālā spēle "Es un Latvija"