Ar Skolas somu – izpētām Daugavpili atklātnēs

Izglītība

Šogad  Špoģu vidusskolas 11.a klases skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās mācību ekskursijā uz Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju.

Jaunieši piedalījās interaktīvā programmā “Atklātnes pasaule”. Programmas laikā arī mūsu skolas skolēniem bija iespēja iepazīties ar atklātnēm kā vērtīgām dokumentālām liecībām, papildināt savas zināšanas par pilsētas vēsturi. Dīvainas sajūtas pārņēma ceļojot pa 20.gs. sākuma Daugavpils ielām un mēģināt tās salīdzināt ar mūsdienu ainavām. Bija interesanti izveidot arī savu atklātni ar Daugavpils vēsturiskajiem skatiem. Apmeklējām arī Daugavpils cietoksnī esošo pastāvīgo ekspozīciju, kas veltīta medicīnas vēsturei. Bet mūsu ekskursijas noslēgumā bijām Daugavpils Universitātē, kur piedalījāmies Eiropas Zinātnieku nakts aktivitātēs. Šī gada Zinātnieku nakts tēma ir  “Inovāciju kultūra un radošā līderība”.

Ivet Grīne

Augšdaugavas novadā pieejami 10 taromāti un 13 manuālie depozīta punkti