Ar „Latvijas skolas somu”- uz Jēkabpili

Ilūkste

20.oktobrī Ilūkstes Raiņa vidusskolas 2.a un 2.b klases skolēni devās uz Jēkabpili, programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklējot Krustpils pili un muzejpedagoģisko nodarbību “Ziepju darbnīca” Jēkabpils Vēstures muzejā.

Apmeklējot ziepju vārīšanas radošo darbnīcu,  skolēni uzzināja  par ziepju tapšanas vēsturi, augstmaņu un karaļu mazgāšanās paražām senatnē. Skolēniem bija iespēja darboties praktiski. No dabīgiem izejmateriāliem (ziedlapiņām un zāļu tējām) un uz glicerīna bāzes pagatavotās ziepju masas veidot savas īpašās ziepes, ko varēja paņemt līdzi uz mājām.

 Pēc tam  skolēniem tika piedāvāts plašāk iepazīt muzeju atraktīvā veidā, izspēlējot orientēšanās spēli “Lūša pēdās”, kas sagādāja lielu azartu un prieku. Bija iespēja arī apskatīt rudenīgo Jēkabpili no pils torņa augstumiem.

 Turpinājumā otrklasnieki devās uz muzeja nodaļu “Sēļu sēta” un iepazināmies  ne tikai ar 19. gadsimta Sēlijas zemnieka lauku sētas ēkām: klētīm, dzīvojamo ēku, riju, pirti, kalvi un vējdzirnavām, ar tvaika lokomobīli un kuļmašīnu, senajiem darbarīkiem, bet arī ar senajām sēļu rotaļām.

Noslēgumā skolēni izspēlēja orientēšanās spēli Sēļu sētas plašajā teritorijā, meklējot kartē norādītos objektus un savācot attēlu kartītes.

Paldies programmai “Latvijas Skolas soma” un muzeja darbiniekiem par aizraujošo un izzinošo ekskursiju. Kaut gan laika apstākļi bija rudenīgi drēgni, audzēkņi guva daudz pozitīvu emociju un iespaidu.

2.klašu audzinātājas I.Galvāne un L.Bērziņa

Ar “Latvijas skolas somu” – Jēkabpils Vēstures muzejā