Ar “Latvijas skolas somu” – Jēkabpils Vēstures muzejā

Ilūkste

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, šī gada 10.oktobrī Ilūkstes Raiņa vidusskolas 5.a klases skolēni viesojās Jēkabpilī. Pirmajā apskates vietā “Sēļu sēta” piedalījāmies muzejnodarbībā “Gaisma pašu rokām”. Nodarbības sākumā skolēni tika iepazīstināti ar sveču gatavošanas vēsturi, uzzināja Sveču dienas nozīmi un sveču lietošanas vēsturi Latvijā. Programmas beigās skolēniem bija iespēja pašiem piedalīties sveču izgatavošanā un savu vīto vaska sveci paņemt līdzi. Muzeja darbiniece skolēnus iepazīstināja ar senlatviešu sētu, tās ēkām, darbarīkiem un nodarbošanos. Lielu interesi skolēnos raisīja 200 gadīgās koka dzirnavas.

 Ekskursijas nākošā pieturvieta – Krustpils pils, kur uzkāpām vārtu tornī, skolēnu skatam pavērās burvīgs skats uz rudenīgo Jēkabpili. Apskatījām ekspozīciju  “Muižas virtuve”, guvām ieskatu par baronu ēšanas kultūru un senajiem virtuves piederumiem ēdiena pagatavošanai.

Pēc brauciena skolēni ar sajūsmu stāstīja par praktisko darbošanos un priecājās par iegūtajām prasmēm un ideju par pašu gatavotu dāvanu kādos svētkos, piemēram, Ziemassvētkos.

 Esam pateicīgi par šo iespēju, jauniem iespaidiem, zināšanām, kurus guvām šajās nodarbībās.

 5.a klases audzinātāja Elita Rutkupa                                                                                                            

Lāčplēša dienā novadā varēs aplūkot militāro tehniku