Apstiprināts Augšdaugavas novada karogs

AKTUĀLI

13. aprīlī Augšdaugavas novada pašvaldības domes sēdē deputāti apstiprināja novada jauno karoga dizainu. Mastā uzvelkamajam Augšdaugavas novada karogam ir vertikāls dalījums. Karoga kreisajā malā ir vertikāla zilas krasas svītra, savukārt labais laukums ir balts. Dalījuma attiecība ir 1:3. Baltās joslas vidū ir iecentrēts Augšdaugavas novada ģerbonis.

Karoga krāsas un dalījums simbolizē uz augšu plūstošo Daugavas upi. Tāpat dalījums simboliski attēlo Latgali un Sēliju, kas savienojas Augšdaugavas novadā.

Karoga krāsas – zila, zaļa, tumši pelēka, balta un gaiši pelēka ir noteikta ar speciālo kodu jeb nosaukumu, taču pantoņi var tikt mainīti atbilstoši karoga izgatavošanas un drukas vajadzībām.

Karoga dalījums: zils un balts. Baltajā laukā novietots ģerbonis. Ģerboņa krāsu apraksts: Dalīts galvā ar viļņotu griezumu: augšā zils, apakšā sudrabs (vai gaiši pelēks). Augšējā laukā plīvojošs sudraba vai gaiši pelēks karogs ar trīsdaļīgi šķeltiem galiem, apakšējā – no zaļa zāļaina pakalna izaugošs zaļš ozols. Ģerboņa kontūrzīmējums ir tumši pelēks.

Izgatavojot karogu ikdienā sudraba vietā tiek attēlots gaiši pelēks, izņemot gadījumus, kad to pieļauj tehnoloģiskie risinājumi (piemēram, sietspiede, u.c.).

150X75 cm tiek izmantots pie ēku fasādēm, bet 200X100 cm - gan pie fasādēm, gan mastos.

Mobilais mamogrāfs Biķernieku pagastā