Apbalvoti konkursa “Es Lepojos!” laureāti

AKTUĀLI

“Ne jau supervaroņi glābs pasauli. Tie būs krietni cilvēki, kas dzīvo tepat blakus. Tie, kas labi dara savu darbu, palīdz citiem, nav vienaldzīgi un padara pasauli siltāku un labāku,” sacīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns sestdien, 3.decembrī, uzrunājot klātesošos jauniešu konkursa “Es lepojos” laureātu apbalvošanas pasākumā Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā.

Jau vairāk nekā 20 gadus konkurss “Es lepojos” tiek organizēts “LUMA mācību centra” jauniešu projekta “Esi Līderis!” ietvaros. Konkursa mērķis ir Latvijas valstiskuma apziņas veicināšana, lepnuma par Latvijas tautu un patriotisko jūtu stiprināšana, apzinoties mūsu valstī dzīvojošo cilvēku nozīmīgumu un ieguldījumu Latvijas valstiskuma veidošanā. Konkursā piedalīties bija aicināti Latvijas vispārizglītojošo izglītības iestāžu 6. līdz 12.klašu skolēni. Šogad konkursa “Es Lepojos!” uzdevums bija apzināt, pētīt, analizēt informāciju par tiem cilvēkiem savā apkaimē, kuriem ir nozīmīga loma Latvijas valstiskuma stiprināšanā. Profesionāla konkursa žūrija vērtēja “varoņa” fotoportretu un aprakstošu stāstījumu, paralēli notika balsojums sociālajos tīklos.

Noslēguma pasākumā E.Smiltēns pateicās jauniešiem par viņu iesniegtajiem darbiem, kas daudziem ļaus aizdomāties un saredzēt krietno un labo savā tuvumā - ģimenē, novadā, valstī. “Esmu pārliecināts, ka tik redzīgi, aktīvi un malā nestāvoši jauni cilvēki kā jūs ir droša garantija, ka ar mūsu valsti viss būs kārtībā. Ka jūsu ģimenēm, jūsu novadiem, jūsu valstij būs, ar ko lepoties!” pauda E.Smiltēns.

Katrā klašu grupā tika sumināti pirmo trīs vietu ieguvēji, un darba autors, kas balsojumā sociālajos tīklos saņēma visvairāk atzinību. Skatītāju simpātiju balvu pamatizglītības klašu grupā šogad ieguvusi Ilūkstes Raiņa vidusskolas audzēkne Samanta Dzene.  

Avots: www.saeima.lv

Kultūras centrā “Vārpa” skatāma un klausāma gleznu izstāde “Klātbūtne”