Apbalvoti konkursa “Daugavpils novada tūrisma balva 2018” uzvarētāji

AKTUĀLI

26. aprīlī Daugavpils cietoksnī notika tradicionālais Daugavpils tūrisma sezonas atklāšanas pasākums, ko šogad rīkoja Daugavpils pilsēta kopā ar novadu. Pasākumā piedalījās pilsētas un novada tūrisma nozares pārstāvji un citi interesenti, lai kopīgi atskatītos uz aizvadīto gadu un sagatavotos jaunajai tūrisma sezonai. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja uzzināt par dažādām tūrisma nozares aktualitātēm, kas būs noderīgas darbam jaunajā tūrisma sezonā.

Pasākuma ietvaros apbalvoti konkursa “Daugavpils novada tūrisma balva 2018” laureāti. Nominācijā “Jaunais tūrisma produkts 2018” par uzvarētājiem atzīts “JuRita” mini ZOO. “JuRita” Mini Zoo atrodas Naujenes pagasta Eglītēs un ir lieliska atpūtas vieta ģimenēm, kur iespējams iepazīties ar dažādiem dzīvniekiem - alpakiem, lamām, ķenguriem, dambriežiem, punduraitām, pundurkazām, ponijiem, ēzeļiem, zirgiem un trušiem.

Nominācijā “Jaunais ēdināšanas uzņēmums 2018” visaugstāko žūrijas vērtējumu guva Egles Villa, Silene Resort&SPA, kas ir jaunuzcelta viesnīca Skrudalienas pagastā ar komfortablu numuru plašu izvēli nakšņošanai. Viesnīcā darbojas restorāns, kurā godā celtas itāļu virtuves tradīcijas.

Par “Gada pasākumu 2018” atzīts jaunās latgaliešu mūzikas festivāls "Muzykys Skrytuļs 2018", kas jau septīto reizi norisinājās Līksnā, aicinot piedzīvot īpašas Latgales sajūtas. Festivāla laikā notika pieci koncerti, kuros uzstājās mūziķi, kuri rada un izpilda dziesmas latgaliski.

Nominācijā “Veiksmīgākā Eiropas un citu fondu līdzekļu piesaiste 2018” balva aizceļoja pie Lielbornes muižas un parka saimniekiem Noras Poišas un Mārtiņa Stankeviča. Vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis – Lielbornes muiža – Salienas pagastā pēdējos gadus ir stāvējusi nolaista un pamesta.  19.gs. pirmajā pusē celtā ēka klasicisma stilā ieguva jaunus īpašniekus, kuri šo vietu iemīlējuši no pirmā acu skatiena. Nebaidoties no spontāniem lēmumiem, krūmos aizaugušās 12 ha teritorijas un nepieciešamības pēc kapitāliem ieguldījumiem, jūrmalnieki Nora Poiša ar vīru Mārtiņu Stankeviču iegādājās muižu, lai tā atkal uzmirdzētu ar jaunu spožumu. Kopš tā laika Lielbornes muiža un tās apkārtne tiek atjaunota.

Savukārt “Gada balvu” par ieguldījumu Daugavpils novada tūrisma attīstībā pasniegta tūrisma klubam "Sniegpulkstenīte". “Sniegpulkstenīte” rīko aktīvās atpūtas pasākumus un izstrādā velobraucienu maršrutus Daugavpils novadā. Velobraucēju atsaucību guvis arī ikgadējais Daugavpils novada MTB maratons, kas noris Sventē.

Publiskā apspriešana