“Anima Corde” – otrais labākais sieviešu vokālais ansamblis Latvijā

AKTUĀLI

11. maijā Mārupes novada kultūras centrā Višķu pagasta sabiedriskā centra sieviešu vokālais ansamblis “Anima Corde” (vad. Agate Jermaļonoka) pārstāvēja Daugavpils novadu un Latgales reģionu II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursa finālā, kur ieguva 2. vietu mazo vokālo grupu kategorijā.

Konkursa pirmajā kārtā piedalījās 64 sieviešu vokālie ansambļi no visas Latvijas. Savukārt konkursa finālam tika izvirzīti 15 ansambļi no Apes, Bauskas, Bērzgales, Klintaines, Kuldīgas, Ķekavas, Lēdmanes, Mazsalacas, Mārupes, Ogresgala, Olaines, Ozolniekiem, Strenčiem, Tomes un Višķiem. “Anima Corde” savā izpildījumā, kas nedrīkstēja būt mazāks par 10 minūtēm, izdziedāja latviešu tautasdziesmu apdares “Man bij viena balta pupa”, “Jūras māte”, “Puortecieju Daugaveņu” un “Ar laiviņu ielaidosi”. Priekšnesumi tika papildināti ar teatrāliem uzvedumiem, horeogrāfiju, mūzikas instrumentiem – lietuskoks, svilpaunieks, pērkons un bungām, kas skanēja perkusionista Donata Cimoškas izpildījumā.

Žūrija, kuras sastāvā bija Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava, diriģents, vokālā ansambļa „Harmonija Rīgai” mākslinieciskais vadītājs Ārijs Šķepasts, komponiste, Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu kora „Spīgo” mākslinieciskā vadītāja Līga –Celma-Kursiete, Latvijas Nacionālā kultūras centra koru un vokālo ansambļu eksperts Lauris Goss, Pierīgas koru apriņķa virsdiriģents, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu kora un koru „Maska” un „Pa saulei” mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols, sniegumu novērtēja ar 43,21 punktiem, kas ir par 0,26 punktiem mazāk nekā pirmās vietas ieguvējiem, un kopsummā vainagojās ar 2. vietu mazo vokālo grupu kategorijā ( ne vairāk kā 6 dalībnieki).

“Anima Corde” 2020. gadā svinēs 5 gadu jubileju, tāpēc tik augsts novērtējums gan Daugavpils novada skatē, gan Latgales reģiona atlasē, kā arī Latvijas mēroga konkursā ir labākā motivācija attīstīties, meklēt jaunas idejas, realizēt tās un priecēt klausītājus ar jauniem un košiem priekšnesumiem. Ansamblis izskata pateicību par atbalstu Daugavpils novada domei, Višķu pagasta pārvaldei, kā arī Višķu pagasta jauniešu centram.

Informāciju sagatavoja:
Santa Kļaviņa

Foto - Andrejs Rudzītis 

Folkloras kopa “Dyrbyni” festivālā saņem balvu