Andreja Ēķa filma “Dumpis” Kultūras centrā “Vārpa”

AKTUĀLI

29. maijā plkst. 18.30 Kultūras centrā “Vārpa” būs skatāma daudzsēriju filmas “Dumpis” 2. daļa.

Filma “Dumpis” balstīta vēsturiskos notikumos – 1975. gadā uz padomju karakuģa notiek sacelšanās mēģinājums, kuru ierosina kuģa politvadītājs, naivais ideālists Špagins (lomā Dainis Grūbe). Filma rāda drūmu Brežņeva laika stagnāciju, komunālā dzīvokļa sadzīvi Rīgā, padomju nomenklatūras visatļautību gan militārā sistēmā, gan ārpus tās, un pretstatā – galvenā varoņa aizrautīgi donkihotisko cīņu par cilvēka tiesībām un brīvībām. Tas ir gandrīz neticams notikumu pavērsiens totalitārisma apstākļos – viens kaismīgi pārliecināts revolucionārs spēj iedvesmot milzīga karakuģa apkalpi un aizraut līdzi protestā pret sistēmu.

Lai dzēstu jebkādu nostaļģiju pēc “labajiem padomju laikiem”, seriālā vieta atvēlēta arī tālaika sadzīves un ģimenes attiecību attēlojumam, ko krāšņi izspēlē kolorīti sieviešu tēli – kautrīgā Ņina Špagina (Elīna Hanzena), ugunīgā kaimiņiene Rita (Inga Tropa), nepakļāvīgā latviešu meitene Katrīna (Agnese Budovska). Spilgtās lomās arī Andris Keišs, Egons Dombrovskis, Lauris Dzelzītis, Jēkabs Reinis, Igors Čerņavskis, Kaspars Zāle, Ritvars Logins, Gatis Gāga un citi.

Filmas režisors ir Andrejs Ēķis, operators Gatis Grīnbergs, scenārija autori Ivo Briedis un Vitālijs Dokaļenko, filmas māksliniece Maija Dzene, kostīmu māksliniece Sandra Sila, komponists Rihards Zaļupe, skaņu režisors Andrejs Vaicahovskis, montāžas režisori Paula Popmane un Jurģis Ločmelis, producenti – Andrejs Ēķis, Dita Cimermane, Aija Ansone, Vitālijs Dokaļenko.

Filmas uzņemšanā izmantoti gan īsti Latvijas armijas karakuģi Rīgā un Liepājā, gan ledlauzis Foros Rīgas ostā, gan iespaidīgas dekorācijas kuģa iekšskatiem, 70. gadu komunālajam dzīvoklim, kafejnīcām un modes namam. Filmas ainas tapušas kinopilsētā Cinevilla, Viskaļu radošajā namā, Andreja Upīša memoriālajā muzejā un citur. Attēla apstrāde un vizuālie efekti veidoti, sadarbojoties ar Ukrainas speciālistiem.

Treileris: https://www.youtube.com/watch?v=YaG4AMxqN5E&t=2s

Biļetes cena: 3,00 EUR

Informāciju sagatavoja:

Kristīne Saulīte

Augšdaugavas novada Kultūras centra ”Vārpa”

Vecākā kultūras darba vadītāja

Tālr.: 26362572, 65431867

E-pasts: kristine.saulite@augsdaugavasnovads.lv

Tikšanās pie Likteņa pavarda Vaboles muižas parkā