Amatierteātrim “Maskas” – labākais komēdijas iestudējums

AKTUĀLI

18. un 19. maijā Mālpils Kultūras centrā Siguldas novadā norisinājās Latvijas amatierteātru iestudējumu skates fināls, kurā tika noskaidrota žūrijas vērtējumā labākā izrāde 2023. gadā un noteikti laureāti citās kategorijās.

Līksnas pagasta Kultūras nama amatierteātris “Maskas” ieguva balvu nominācijā “Labākais komēdijas iestudējums” ar Elizabetes Haferes lugu “Godsymta lopsu medeibys” Māra Korsieta režijā.

Teātru sniegumu finālā vērtēja teātra kritiķis, laikraksta "Diena" žurnālists Atis Rozentāls, aktrise, režisore Liena Šmukste, kustību teātra aktieris, animators Dzintars Krūmiņš, kinorežisore Māra Liniņa un Latvijas Leļļu teātra aktrise Rūta Dišlere. 

Žūrijas pārstāvjis - teātra kritiķis, laikraksta "Diena" žurnālists Atis Rozentāls: "Amatierteātru skates fināls uzrādīja ļoti plašu tematisko, žanrisko un stilistisko amplitūdu, kas iepriecina. Ir gan niansēti reālpsiholoģiski darbi, gan asprātīgas komēdijas, gan meklējumi kopienas teātra virzienā, gan savu sakņu apzināšanās vēsturiskā drāmā. Tas parāda, ka režisori meklē tieši savam kolektīvam raksturīgo materiālu un spēles veidu.

Vairāku komēdiju vidū žūrija izcēla Māra Korsieta asprātīgo pieeju, strādājot ar Līksnas kolektīvu atvērtā teātra stilistikā, izraisot smieklu šaltis, vienlaikus turoties labas gaumes robežās.

Skates finālā piedalījās amatierteātri, kuru iestudējumi šī gada sākumā bija ieguvuši žūrijas augstāko novērtējumu reģionu skatēs.

Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotās Latvijas amatierteātru iestudējumu skates mērķis ir nodrošināt amatierteātru tradīcijas saglabāšanu un nepārtrauktību Latvijā un latviešu diasporā, popularizēt amatierteātru iestudējumus Latvijas sabiedrībā un motivēt amatierteātru dalībniekus radošai darbībai.

Paldies amatierteātra “Maskas” aktieriem par profesionālo saspēli:

Moņai - Agnesei Orbidānei, Toņai - Aigai Somai, Broņai - Lienei Lukjanenko, Voļdei - Aināram Orbidānam, Jōņam - Edgaram Velikam, teicējai - Elīzai Skrupskai, suflierei - Valentīnai Korsietei, gaismotājam - Jānim Kudiņam, režisoram Mārim Korsietim un scenogrāfam Egilam Viļumovam! Milzīgs prieks un gandarījums par sasniegto! 

Tikšanās ar žurnālistiem