Aktīvi un noderīgi aizvadīta Ēnu diena

AKTUĀLI

Jau desmito reizi pēc kārtas Daugavpils novada dome piedalās Ēnu dienas pasākumos. Šī ir lieliska iespēja skolas vecuma jauniešiem iegūt pieredzi un vērtīgas zināšanas par Daugavpils novada domes struktūru darbību.

Šoreiz ēnot Daugavpils novada domes speciālistus ieradās 11 skolēni, ēnojot kopumā 9 profesijas. Lielākā daļa bija pieteikušies no Daugavpils pilsētas skolām, taču bija arī ēnotāji no Daugavpils novada izglītības iestādēm. Jauniešu vidū lielākā interese bija par Būvvaldes vadītājas un galvenās arhitektes profesiju, kā arī Kultūras pārvaldes vadītājas amatu. Piesakoties ēnot, jauniešus arī interesēja iespēja ēnot tādās profesijās kā IT speciālists, jurists, finanšu speciālists un tūrisma speciālists.

Ēnotāji tāpat bija ieradušies arī no tālākām vietām, kā piemēram Līvānu novada Rožupes pamatskolas un Rēzeknes 5. vidusskolas.

Marija Paulāne, Rēzeknes 5. vidusskolas 10. klases skolniece stāsta, ka viņai ļoti interesē, ēku celtniecība: ”Es ļoti gribētu to uzzināt. Ēnu dienā mēs apskatījām plānus, kā jāpieraksta, jāprotokolē viss. Tad mēs aizbraucām tieši paskatīties uz ēku, kura jau ir izveidota. Tā bija ļoti laba ekskursija.” Meitene arī piebilst, ka novada domē viņai ir ļoti paticis: ”Kolektīvs ļoti labs, atbalstīja, smaidīja, mēs daudz izrunājām, es uzzināju daudz informācijas, kura man varētu noderēt dzīvē.” Savā anketā Marija norāda, ka plāno studēt RTU inženierzinātnēs vai arhitektūras studijās. Tāpat viņu patīkami apbrīnoja tas fakts, ka Būvvaldes vadītājas darbs ir saistīts ne tikai ar dokumentu kārtošanu, bet arī ar aktīvu komunikāciju būvniecības objektos.

Savukārt Daugavpils novada domes Attīstības pārvaldes vadītāju bija ēnojusi Daugavpils Valsts ģimnāzijas 11. klases skolniece Dita Ancāne. Šis amats ir saistīts ar uzņēmējdarbību, novada ekonomisko attīstību, dažādu attīstības projektu realizēšanu novada teritorijā. Skolniece atzīst, ka vēlējās uzzināt kāda ir situācija uzņēmējdarbībā Daugavpils novadā. Ēnu dienas izskaņā Dita skaidro, ka pašvaldības darbs ir daudz sarežģītāks nekā šķita iepriekš: ”Šodien mēs devāmies nelielā ekskursijā uz SIA “Eka paipalas” uzņēmumu, ka arī mēs skatījāmies citus projektus, ko ir veikusi Daugavpils novada domes Attīstības pārvalde,” piebilstot, ka ēnošana viņai ļoti patikusi, un, ka noteikti ir vērts rīkot Ēnu dienu, jo tad var vairāk uzzināt par izvēlēto profesiju, saprast vai tiešām tas būs tas, ar ko topošais students vēlēsies nodarboties nākotnē.

Daugavpils novada domes Attīstības pārvaldes vadītāja Vita Rūtiņa atzīst, ka ļoti patīkami pārsteigta par viņas ēnas mērķtiecību: ”Tā ēna, kura ēnoja mani, tā ir Daugavpils Valsts ģimnāzijas skolniece Dita Ancāne, mani ārkārtīgi patīkami pārsteidza, jo cik es saprotu viņai jau ir sava izvēle uz nākotni. Viņa plāno saistīt savu nākotni ar uzņēmējdarbību. Viņa ir mērķtiecīga meitene, viņa ir droša, kas man ārkārtīgi patīk, kad jaunieši ir droši – viņiem ir savs viedoklis, viņiem ir savi jautājumi. Viņa ar interesi skatījās un vēroja, ko es stāstīju. Un arī mēs šoreiz piegājām tā inovatīvāk Ēnu dienai – kopā ar Būvvaldes vadītāju Nansiju Tamani mēs aizvedām reāli uz objektu, un parādījām, ko tad mēs par Eiropas naudām esam uzbūvējuši.” Ka atzīst Attīstības pārvaldes vadītāja  - ir svarīgi, lai jaunieši savām acīm ierauga, kas reāli notiek novadā, jo ieskatīšanās mapēs vai tekstos vien var likties garlaicīgi, un ir pavisam savādāk redzēt un būt klātesošam objektos, kur strādā pašvaldības darbinieki.

Pasākuma izskaņā klātesošos uzrunāja Daugavpils novada domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Aivars Rasčevskis: ”Šodienu jūs esat izmantojuši lietderīgi. Es domāju, jūsu karjeras vai profesijas izvēlē tas noderēs. Šis pasākums kopumā dod drosmi vai atvērtību, ka iepazīstoties ar savu profesiju tieši klātienē, kontaktējot ar katru profesijas pārstāvi, domāju ir ļoti, ļoti noderīgi.”

Pasākuma noslēgumā tika dalīti apliecinājumi par piedalīšanos Ēnu dienā, kas skolēniem kalpos arī kā attaisnojums stundu kavēšanai.

Sanāksme par Daugavas upes apsaimniekošanu – makšķerniekiem, laivotājiem, zemes īpašniekiem