Akcijas ietvaros katrs pirmklasnieks saņems medu

AKTUĀLI

Eiropas mēroga akcijā ”Eiropas medus brokastis”, kurā jau 7. reizi piedalās arī Latvijas Biškopības biedrība, katram valsts finansētajam vispārizglītojošo skolu pirmklasniekam tiek sarūpētas dāvanas – trīs trauciņi ar rapša, dažādu ziedu un meža medus paraudziņiem, kā arī informatīvi izglītojošs magnēts, kurš izstāsta kāpēc katru dienu sākt ar vienu medus karoti.

Katrs skolnieks tiek aicināts dāvināto ne tikai nogaršot pats, bet arī droši nest mājās un dalīties ar ģimenes locekļiem.

Kopumā Latvijā šādas pakas tiek sagādātas vairāk nekā 20 000 pirmklasnieku. Kā mērķauditorija tika izvēlēta 1. klase, jo uzsākot jaunas ikdienas gaitas, bieži vien bērniem rodas stress, kas padara ikdienu bažīgāku, krītas imunitāte. Līdz ar to biškopji grib iepriecināt pirmklasniekus ar saldām, veselīgām un izglītojošām dāvaniņām.

Akcijas apmērs ir apjomīgs, jo dāvanas jānogādā uz vairāk nekā 600 izglītības iestādēm, līdz ar ko akcija norisinās visu novembra mēnesi. Daugavpils novadā dāvanas saņems 117 pirmās klases audzēkņi.

Latvijas Biškopības biedrība ir lielākā nevalstiskā lauksaimniecības nozares organizācija, kas apvieno vairāk nekā 3300 biškopjus no visas Latvijas.

Eiropas Savienības dalībvalstīs šī akcija notiek ik gadu novembra trešajā piektdienā. Parasti biškopji dodas uz skolām un bērnudārziem, lai izglītotu bērnus un jauniešus par biškopības profesiju, biškopības produktiem un to vērtīgajām īpašībām uzturā. Šogad došanās pie skolēniem ar izglītojošām aktivitātēm izpaliek pandēmijas dēļ.

Autors un foto: Dainis Bitiņš

GEMOSS grantu konkurss veselīgu, inovatīvu pārtikas produktu izstrādei, ražošanai un attīstīšanai