Akcija “Apceļo Latvijas muzejus!”

AKTUĀLI

Latvijas Muzeju biedrība no 1. jūnija līdz 31. augustam organizē vasaras akciju “Apceļo Latvijas muzejus!”. 

Akcijas mērķis  ir veicināt Latvijas mazo muzeju atpazīstamību, palīdzēt atklāt šo muzeju “šarmu”, to nozīmi valsts un sava novada vēstures un kultūras procesu popularizēšanā, izzināšanā un sabiedrības izglītošanā, vienlaikus izzinot dominējošās intereses un vērtējumu, kā arī veicināt interesi par muzeju piedāvājumu ārpus Rīgas.

Piedalīties akcijā var ikviens Latvijas iedzīvotājs vai viesis, kas, individuāli vai kopā ar ģimeni, draugiem, domubiedriem, kolēģiem, utt., apceļo Latviju, apmeklē muzejus un vēlas iepazīt vēsturi un kultūras mantojumu. Lai piedalītos konkursā, dalībniekam nepieciešams profils sociālajā tīklā Facebook, jo apmeklējot kādu no muzejiem, dalībniekam jāatzīmējas savā Facebook profilā, laika līnijā ievietojot foto no apmeklētās vietas un komentējot piedzīvot, redzētu un uzzināto.

Uzdevums akcijas dalībniekiem:

  1. No 1.jūnija līdz 31. augustam akcijas dalībnieks apmeklē vismaz 5 Latvijas muzejus.
  2. Ierodoties muzejā, dalībnieks atzīmē savu apmeklējumu ar viedtālruni vai fotoaparātu.
  3. Savā Facebook profila laika līnijā ievieto foto no šīs vietas, īsi komentē redzēto, piedzīvoto un uzzināto.
  4. Ierakstam obligāti pievieno norādi @Apceļo Latvijas muzejus.
  5. Ierakstā atzīmē konkrēto muzeju, - https://www.facebook.com/Naujenesmuzejs/
  6. Vērtēšana: Nosakot akcijas uzvarētājus, žūrijas komisija vērtēs dalībnieka atraktivitāti un aktivitāti, ievietojot interesantākos attēlus, ierakstus un vērojumus par vismaz 5 apmeklētajiem muzejiem. Akcijas žūrijas komisiju veido Latvijas Muzeju biedrības valdes locekļi, LMB valde ir tiesīga komisijā pieaicināt arī citus muzeju nozares speciālistus. Žūrijas komisija ir tiesīga lemt par akcijas balvu sadalījumu.

Balvas: Akcijas “Apceļo Latvijas muzejus!” uzvarētājiem paredzētais balvu fonds: 1) katram uzvarētājam - piecas brīvbiļetes uz kādu no sekojošajiem Latvijas muzejiem: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rundāles pils muzejs, Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs, Turaidas muzejrezervāts, Rīgas Motormuzejs, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”, “Laimas” šokolādes muzejs, 2) balvu fondā arī ekskursijas gida vadībā muzeju ekspozīcijās un muzeju izdevumi. *Apmeklējuma biļete uz konkrēto muzeju jāizmanto gada laikā no tās saņemšanas brīža.

Akcijā aicināts piedalīties ikviens muzeju apmeklētājs! Lai top aizraujoša, skaistiem kultūras piedzīvojumiem bagāta vasara!

Pirmizrāde "Maija un Paija"