Aizvadīts Augšdaugavas novada jaunatnes salidojums

AKTUĀLI

Piedaloties visiem 7 jauniešu attīstības centriem un ap 150 dalībniekiem, ir aizvadīts 2023.gada Augšdaugavas novada jaunatnes salidojums, kas jau otro reizi tiek organizēts Nacionālo bruņoto spēku mācību poligonā “Meža Mackeviči”.

Jau tradicionāli salidojums tika atklāts ar uzrunām un ceļavārdiem no Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja 1.vietnieka Aivara Rasčevska un domes deputāta Alekseja Mackeviča. Kā arī Augšdaugavas novada karogu pacēla iepriekšējā gada salidojuma uzvarētāji – Skrudalienas jauniešu attīstības centra komanda.

Jauniešiem bija iespēja pierādīt savu veiklību, izturību, atjautību un komandas saliedētību 6 sportiskās un neparastās disciplīnās. Ir jāatzīmē, ka sporta daļā jaunieši pārstāvēja pagastu un pilsētu komandas, kas ļāva katrai komandai atnest punktus kopvērtējumam savai pagastu apvienībai. 

Pēc sportiskām aktivitātēm jauniešiem bija iespēja piedalīties ideju bankā, kur jaunieši dalījās ar savām idejām, kuras viņi vēlētos, lai tiktu īstenotas Augšdaugavas novadā. Jaunieši dalījās ar idejām, kas iekļauj lietderīgu brīvā laika pavadīšanu, gan veselīgo dzīvesveidu, gan infrastruktūru.

Vakarā jaunieši prezentēja savus mājas darbus par veselīgā dzīvesveida tēmu. Priekšnesumu ietvaros jaunieši dažādos veidos piesauca savus vienaudžus pieturēties pie veselīgā dzīvesveida, lietojot uzturā veselīgo pārtiku, aktīvi sportojot un atturoties no kaitīgiem ieradumiem. Pirmās dienas izskaņā jaunieši varēja atpūsties un izdejoties diskotēkā.

Otrās dienas rītā jauniešiem tika organizēta informatīvā lekcija par dienestu Zemessardzē un Nacionālajos bruņotajos spēkos, kā arī par ieroču un ekipējuma displeju.

Salidojuma noslēgumā jaunieši tika apbalvoti par uzvarām sporta disciplīnās, mājas darbu konkursā, kā arī tika noskaidroti 2023.gada Augšdaugavas novada jaunatnes salidojuma uzvarētāji.

REZULTĀTI PA DISCIPLĪNĀM

Ķenguri

1.vieta – Tabore 1

2.vieta – Skrudaliena 1

3.vieta – Vabole

Izdzīvošanas taka

1.vieta – Tabore 1

2.vieta – Tabore 2

3.vieta – Višķi

Saimnieki un saimnieces

1.vieta – Tabore 1

2.vieta – Tabore 2

3.vieta – Vabole

Fantastiskais piecinieks

1.vieta – Tabore 2

2.vieta – Tabore 1

3.vieta – Saliena

Just for fun

1.vieta – Tabore 1

2.vieta – Laucesa

3.vieta – Vabole

Aklais volejbols

1.vieta – Vabole

2.vieta – Svente-Medumi

3.vieta – Tabore 1

MĀJAS DARBU KONKURSS

1.vieta – Demenes jauniešu attīstības centrs

2.vieta – Skrudalienas jauniešu attīstības centrs

3.vieta – Naujenes jauniešu attīstības centrs

KOPVĒRTĒJUMS

III VIETA – Kalkūnes jauniešu attīstības centrs

II VIETA – Vaboles jauniešu attīstības centrs

I VIETA – Skrudalienas jauniešu attīstības centrs

Mēs pateicamies ikvienam jaunatnes lietu speciālistam par jauniešu sagatavošanu salidojumam, jauniešiem par aktīvu dalību salidojuma aktivitātēs. Tāpat izsakām pateicību salidojuma brīvprātīgajām Irīnai, Elīzai un Anastasijai, pasākuma apskaņotajam Jānim Somam, videogrāfam Aleksandram Gibovskim, Aizsardzības ministrijai par atļauju rīkot salidojumu poligona teritorijā, un Latgales brigādes 34.artilērijas bataljona poligona “Meža Mackeviči” atbalsta nodaļas priekšniekam majoram Aivaram Driņģim par sadarbību salidojuma organizēšanā.

Jaunatnes salidojums tika organizēts projekta “Politiķis ir tikai cilvēks” ietvaros. Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023. - 2025. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Jaunatnes projektu koordinatore
Milāna Loča

Salas maketa veidošana ar Alekseju Pozdņakovu