Aizritējusi tūrisma izstāde Berlīnē

Tūrisms

Starptautiskajā tūrisma izstādē “ITB 2018”, kas no 2018.gada 7. līdz 11. martam notika Vācijas galvaspilsētā Berlīnē, pārstāvot Latgali, Latvijas nacionālajā stendā strādāja Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras direktore Ilona Maksimčika un Krāslavas novada TIC speciāliste Edīte Lukša.

Izstādes pirmās dienas bija veltītas profesionāļu savstarpējo kontaktu dibināšanai, tāpēc tika strādāts ar tūrisma aģentūrām, kas ir jaunu un neatklātu ceļojumu galamērķu meklējumos. Lielākā daļa Vācijas tūrisma operatoru izvirza prasības pēc augsti sakārtotas infrastruktūras, luksus klases SPA viesnīcām un plašām izklaides iespējām (iepirkšanās u.c.).  Tiek novērtēta arī autentiska vide, neskarta dabu, kā arī kultūras un amatniecības tradīcijas.

Nedēļas nogalē izstādi galvenokārt apmeklēja individuālie klienti:  gan seniori, gan ģimenes ar bērniem, kā arī jaunieši. Darbs izstādē vēlreiz pierādīja, ka Vācijas ceļotāji ir disciplinēti un prasīgi, tāpēc arī turpmāk ir jāstrādā pie tūrisma produktu un pakalpojumu kvalitātes celšanas. Uz to norādīja  arī tūristi, kuri iepriekš jau bija  apmeklējuši Latgali. Visvairāk tika uzdoti jautājumi par svarīgākajiem Latgales apskates objektiem, satiksmi un ceļu infrastruktūru, velo maršrutiem un dabas tūrismu.

Izstādes apmeklētājiem daudz tika stāstīts par aktīvās atpūtas iespējām, kā arī amatnieku piedāvātajām meistarklasēm un paraugdemonstrējumiem, un Latgales kulināro mantojumu. Jāatzīmē, ka šogad vācu tūristi interesējās par aktīvās atpūtas piedāvājumu, bija arī pieprasījums pēc ūdens maršrutiem, pastaigu takām. Ļoti daudzi plāno kopīgo maršrutu pa Baltijas valstīm, līdz ar to bija pieprasījums pēc tūrisma materiāliem, kuros ir TOP objekti, t. sk. arī Latgales reģionā. Liela interese bija par Latgales aktīvā tūrisma karti un atpūtas iespējām pie dabas. Zīmīgi, ka lielākā daļa izstādes apmeklētāju, kas interesējas par tūrisma iespējām, tos jau plāno 2019.gada ceļojumiem.

Piecu dienu laikā izstādi “ITB Berlin” apmeklēja gandrīz 170 tūkstoši interesentu, no tiem 110 tūkstoši bija nozares profesionāļi. Izstādes dalībnieku skaits bija aptuveni 10 tūkstoši no 186 valstīm un reģioniem

Izstādē “ITB Berlin 2018” Latviju LIAA Tūrisma departamenta organizētajā nacionālajā stendā “Magnetic Latvia” pārstāvēja biedrības "Latvijas Kempingu asociācija", biedrības "Latgales tūrisma asociācija Ezerzeme", Daugavpils Marka Rotko mākslas centra, biedrības “Kurzemes tūrisma asociācija”, Gaujas Nacionālā parka Tūrisma biedrības, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas, nodibinājuma “Rīgas Tūrisma attīstības birojs”, Vidzemes Tūrisma asociācijas un Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas pārstāvji.

Latgales reģiona dalība izstādē tika organizēta ar LIAA, Eiropas Reģionālās attīstības fonda, Latgales pašvaldību un Latgales Tūrisma asociācijas "Ezerzeme" atbalstu. Līguma numurs SKV-TL-2016/29.

Papildus informācija: Latgales Tūrisma asociācijas “Ezerzeme”, +371 29467925, liga.kondrate@inbox.lv

Domes sēde