Aizritēja Sventes pagasta svētki “Esi vesels”

AKTUĀLI

9. septembra rītā smidzināja neliels lietutiņš, toties tas netraucēja pulcēties uz Sventes pagasta svētku atklāšanu, kad pagasta pārvaldes vadītāja Brigita Vasiļevska   pacēla pagasta karogu un  uzrunāja klātesošos.

Šogad sventieši sacentās šautriņu mešanā, basketbola soda metienos, braukšanā ar velosipēdu,  riepu cīņā un  ģimenes volejbolā. Sportiskākie bija  Armands un Aldis Rokjāni, Marina Sokolova, Juris Motivāns, Ilmārs  un Klaucāni, Jevģenijs Goloveckis, Veronika Putro, Mukānu ,Rokjānu  un Mihaila Meinerta ģimenes.

Tautas namā notika  “Onkoloģijas slimību profilakses pasākums” projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Daugavpils novadā” ietvaros, kuru vadīja sertificēti veselības vadības ārsti.

Alejas laukumā bija skatāma fotogrāfiju izstāde: konkursa “Aktīvs un vesels” dalībnieku pirtis, atpūtas un bērnu laukumi.

Bērni varēja izpriecāties piepūšamās atrakcijās un darboties radošajās darbnīcās, ko vadīja Sventes vidusskolas skolotājas Aija Saveļjeva un Aija Valeine  . Darbnīcās ar vates kociņiem un krāsām varēja interesanti izkrāsot dažādus dārzeņus, augļus un ogas.

Interešu grupas “Sventes pērlītes” dalībnieces šovasar salasīja, izkaltēja dažādus ārstniecības augus, safasēja tos pašdarinātos linu maisiņos veidojot dažādas zāļu tējas. Tika sasietas arī pirts slotas papildinātas ar smaržīgiem ārstniecības augiem un papardēm. Radošajās darbnīcās grupas dalībnieces noadīja  pirts švammes un  pagasta svētkos veidoja izstādi “Slimība laukā, veselība iekšā”. Koncerta laikā šie suvenīri tika pasniegti konkursa dalībniekiem kopā ar pateicībām.

Svaigā gaisā uzturoties, apetīte liek sev manīt. Svētku organizatori apzinājās, ka laimīgs cilvēks ir paēdis cilvēks, tāpēc neilgi pirms svētku koncerta pacienāja visus ar zāļu tēju un svaigi ceptu  burkānu un  ābolu -brūkleņu pīrāgu.

Svētku koncerts tika atklāts ar Raimonda Paula dziesmu  “Somu  pirts”.

Skatītājus ar saviem priekšnesumiem – sirsnīgām un jautrām dziesmām priecēja  Daugavpils Krievu kultūras centra kolektīvi “Slavjanka”, vadītāja Jevgenija Panova, koncertmeistars Almazs Šagapovs , “Rusiči”, vadītāja Tatjana Zubkova, koncertmeistars Almazs Šagapovs  un ar  aizraujošām dejām  “Uzori”, vadītāja Arina Popova.  Koncerta laikā tika sumināti tie pagasta iedzīvotāji, kas ikdienā rūpējas par  veselīga dzīvesveida uzturēšanu.

 Pateicības  un dāvanu kartes tika pasniegtas:

  • nominācijā “Parbērnu laukumu ierīkošanu” Aļonas Ivanovas, Alekseja Saveļjeva, Olgas Cimborevičas un Vladimira Kostjuķeviča ģimenēm.
  • nominācijā “Par pirts tradīciju saglabāšanu un atpūtas vietu ierīkošanu” Inesas  Anaņko,  Vitālija Smilgina, Vitas Kečinas, Pjotra Aņisjko, Veras Dubovskas, Elvīras Tjasto, Ināras Jermačenko, Ļubovas Kivrinas,  Marinas Radiševskas un Jāņa Pilača ģimenēm.
  • nominācijā “Par vecās pirts ēkas saglabāšanu” Staņislavam Vadzišam.
  • nominācijā “Par aktīva dzīvesveida uzturēšanu”   Igoram Merkuļjevam.

Par aktīva dzīvesveida pakalpojumu sniegšanu pateicības tika pasniegtas Andrejam Petrovičam – peintbola klubs,  SIA ŖEcens”,  SIA “Jaunsventes muiža” un “Sventes rasa”.

Pateicamies SIA “Recens” un “Jaunsventes muiža” par dāvanu kartēm,  kuras tika pasniegtas nominantiem. Paldies  ikvienam, kas deva savu artavu svētku organizēšanā. Pateicamies par atbalstu Daugavpils novada domei.

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavoja:  Sventes TN vadītājs Viktors Petaško

Preses konference, veltīta Daugavpils novada dienām