Aizgavēnī ciemiņi pulcējās Vabolē

AKTUĀLI

11. februārī Vaboles pagastā izskanējis tradicionālais pasākums „Aizgavienī cīmūs braucu”. Tie ir pēdējie svētki pirms lielā gavēņa, kad visi izpriecājas. Pateicoties ziemīgajam laikam, Vaboles parkā bija pulcējušies folkloras kolektīvu un citi aizgavēņa jautro izdarību dalībnieki. Lieli un mazi varēja vizināties ar ragaviņām, parka dīķī uz ledus griezties grieztuvēs. Neizpalika arī tradicionālais aizgavēņa cienasts – tika ēsta uz pīlādža iesma cepta cūkas gaļa, miežu plāceņi un baudīta  aromātiskā zāļu tēja.

 Kultūras namā pasākuma apmeklētāji varēja skatīt folkloras kopu dalībnieku veidoto izstādi „Simtgades pūra lāde”. Izstādē Kalupes pagasta folkloras kopas „Kolupkys” dalībnieces Ivanda Zavadska un Inita Ivdra atveda rokdarbus no pūra lādes, ar savu   adījumu  priecēja Sanita Cirse. Naujenes pagasta  folkloras kopas „Rūžeņa” dalībnieces lepojās ar saviem darbiem: Helēna Aukstere - apsveikuma atklātnēm un adītiem suvenīriem, Staņislava  Locika - krustdūrienā izšūtām gleznām,  Irēna Vaikule- pinumiem . Etnogrāfiskā ansambļa  „Vabaļis” dalībnieces Anna Rubina un Veneranda Putroma izstādē piedalījās ar pašu adītiem cimdiem un zeķēm, Irēna Limane izstādē bija atvedusi  20.gs. 20.gados izšūtu galdautu, savukārt Aina Pabērza - krustmātes Lūcijas Pavlovskas 20 gs.50. gados dažādās tehnikās darinātus rokdarbus.

Aigavēņa koncertā kopā ar skatītājiem dziedāja, minēja mīklas un gāja rotaļās  Vaboles pagasta etnogrāfiskais ansamblis „Vabaļis” (vadītāja Iveta Skrinda ), Naujenes kultūras centra folkloras kopa "Rūžeņa" (vadītāja Inga Zeile) un Kalupes pagasta  folkloras kopa „Kolupkys” (vadītāja Laura Struķe).

Nobeigumā, raisoties saviesīgām sarunām, visi cienājās ar pīrāgiem un ozolzīļu kafiju.

Paldies  par atbalstu un svētku finansējumu Vaboles pagasta pārvaldei un Daugavpils novada domei.

FOTOGALERIJA Vija Pabērze Vaboles kultūras nama direktore   

Novada domes sēde