Aicināti uz Tējas dienu Medumos

AKTUĀLI

Novembra beigās sākas Ziemassvētku izpārdošanas laiks, un pasauli arvien vairāk pārņem t.s. Melnās piektdienas atlaižu un iepirkšanās bums. Tas aizsākās Ziemeļamerikā, bet nu ir pārņēmis arī Eiropu – pircējiem tiek piedāvātas lietas ar milzīgām atlaidēm, un cilvēki arvien vairāk krīt kārdinājumā pirkt to, kas viņiem nebūt nav vajadzīgs.

            Tāpēc gribam izgaismot šo laiku ar pasākumu "TĒJAS DIENA" Medumos, kurā būs iespēja iemācīties pašiem radīt dāvanas apgūstot papīra otrreizēju izmantošanu. Uzzināt daudz lietderīgas informācijas, kā no vietējiem augiem mājās pagatavot sev zāļu tēju, kā arī iedziļināties unikālajā Tējas ceremonijas mākslā, protams, arī pavadīt laiku jēgpilnās sarunās, mājīgā atmosfērā Medumu Tautas namā.

Pasākums  “TĒJAS DIENA”  notiks 10 decembrī no plkst. 14.00 Medumu Tautas namā. Pasākums norisināsies vairākās tematiskajās daļās, tāpēc apmekletāji varēs gan piedalīties atvevišķos tematos, vai apmeklēt visus.

No 14.00 līdz 15.30 Tējas ceremonija kopā ar tējas ekspertu un psihologu.

Tējas ceremonija ir viena no savdabīgajām un unikālajām mākslām. Šis eksotiskais rituāls vienlaikus ir arī garīga prakse, kuras mērķis ir ne tikai baudīt dzēriena garšu un smaržu, bet arī meklēt harmoniju un iekšēju mieru. Tas arī ir laiks nesteidzīgai sevis iepazīšanai, iegremdējoties gadsimtiem senas tradīcijas atmosfērā. Pasākums tiek plānots pēc iepriekšēja  pieraksta, atmosfēras radīšanai cilvēku skaits ierobežots (15 cilvēku). Pierakstīšanās pa t. 27096175. Ceremonija notiks “draudzības apļa” prakses ietvaros,  izvietojoties zālē uz grīdas, līdz ar to tiks veidota mājīga atmosfēra. Mērķauditorija  16+

No 16.00 līdz 17.00 saruna par vietējo augu zāļu tējas un konfekšu pagatavošanas īpatnībām mājas apstākļos, ko vadīs brīvprātīgā saimniece Diāna Mikulane.

Rudenī un ziemā neaizstājams siltuma un veselības avots ir zāļu tējas, kas vāktas vasaras ziedošajās pļavās un savā dārzā. Sarunā būs iekļauta prezentācija, kā arī mājas tējas degustēšana un konkurss. Pasākums plānots bez iepriekšēja pieraksta. Mērķauditorija  12+

No 17.00 līdz 18.00 radošā darbnīca,  kuras laikā, kopā ar Medumu rokdarbu pulciņa “Kaleidoskops” brīvprātīgajiem dalībniekiem, izgatavosim pašrocīgus tējas maisiņus no otrreizēji izmantotā papīra.

Lai saglabātu zāļu labvēlīgo iedarbību uz organismu pēc iespējas ilgāk, svarīgi ir tās kārtīgi izžāvēt un pareizi uzglabāt. Piedāvāsim padomus glabāšanai un neikdienišķas idejas pašgatavotiem tējas maisiņiem, kas izrotās virtuves plauktus un noderēs sirsnīgai dāvanai Ziemassvētkos. Aicināsim nest uz darbnīcu mājsaimniecībā vairs nevajadzīgas tapetes. Pasākums plānots bez iepriekšēja pieraksta. Mērķauditorija  6+

Arī plānojam šajā laika zīmēšanu ar tēju un, protams, visa diena garumā cienasts ar paštaisītam konfektēm.

Iniciatīva “Tīri.Labi. Pilsēta bez atkritumiem” tiek īstenota pateicoties The Coca-Cola Foundation finansiālam atbalstam. The Coca-Cola Foundation ir The Coca-Cola Company globālā filantropijas struktūrvienība, kas tiecas risināt sabiedrības prioritātes starptautiskajās kopienās, kurās mēs dzīvojam un strādājam.

Sagatavoja Medumu pagasta Tautas nama kultūras darba vadītāja Anita Drozdova

Izstāde "Manas mājas - Daugavpils" Eglainē