Aicina skolas pieteikt aktuālās pedagogu vakances vietnē Esiskolotājs.lv

Izglītība

Projekta “Mācītspēks” atlasi sekmīgi izturējuši jau 78 kandidāti – turpinās iesniegto pieteikumu vērtēšana

Pilnveidotajā skolu vakanču vietnē mācību iestādes ir aicinātas norādīt aktuālās un plānotās vakances, kā arī  bonusus, ko skola piedāvā darbiniekam (piemēram, prioritāro vietu pašvaldībās pirmsskolas iestādē, veselības apdrošināšanu u.tml.). Tikmēr turpinās skolotāju izglītības projekta “Mācītspēks” 2023. gadā iesniegto pieteikumu vērtēšana un atlase. Pašreiz visas trīs atlases kārtas sekmīgi izturējuši jau 78 kandidāti no iecerētajiem 100 projekta dalībniekiem, kuri varēs uzsākt darbu skolā jau rudens semestrī.

Skolu vakanču kartes mērķis ir nodrošināt gan skolotājiem, gan skolām, gan izglītības pārvaldēm un citām iesaistītajām pusēm ērti pieejamu informāciju par vakancēm visā valstī un reālo situāciju darba tirgū izglītības jomā. Šobrīd atjaunotajā vietnē katra izglītības iestāde var izveidot profilu un norādīt detalizētu informāciju par vakanci – mācību priekšmetu, vecuma grupu, darba samaksu par slodzi, slodzes apmēru, kā arī bonusus, tostarp ceļa izdevumu kompensāciju, mentoru, pašvaldības piešķirtu dzīvesvietu, prioritāru vietu pašvaldības pirmsskolas iestādē, veselības apdrošināšanu vai vienreizēju pārcelšanās kompensāciju. Būtisks jaunievedums ir iespēja izvietot arī atbalsta personāla un administrācijas vakances, kā arī vakances pašvaldības pirmskolas iestādēs. Kartē pašlaik pieteiktas jau 139 dažādas vakances, piedāvājot darba iespējas skolās dažādās Latvijas vietās.  

Skolotājs  savukārt var izvēlēties sev atbilstošāko vakanci, atlasot tās pēc skolas atrašanās vietas, mācību priekšmeta, vecumposma u.tml. Kartē ir pieejama skolas norādītā informācija par pieejamo darba vietu, kā arī līdzīgas vakances citur Latvijā, atvieglojot meklēšanas procesu.

Vakances ir brīvi pieejamas jebkuram pedagogam. Plānots, ka daļu no skolu vakancēm varēs aizpildīt skolotāju izglītības projekta “Mācītspēks” jaunie skolotāji. Lai skolā varētu sākt strādāt projekta “Mācītspēks” skolotājs, obligāts nosacījums skolai ir iespēja piedāvāt 14-21 kontaktstundu lielu slodzi nedēļā, kā arī mentora atbalstu.

Līdz š. g. 2. aprīlim dalībai skolotāju izglītības projektā “Mācītspēks” jau ceturto gadu tika aicināti pieteikties mērķtiecīgi un motivēti profesionāļi – programmētāji, statistiķi, tulki, grāmatveži, pētnieki u.c. profesiju pārstāvji, kuri līdz 2023. gada jūnijam būs ieguvuši augstāko vai vismaz 2. līmeņa profesionālo augstāko izglītību un vēlas apgūt skolotāja profesiju. Pēc veiksmīgi izturētas atlases katram no 100 topošajiem skolotājiem tiks piedāvāts darbs tam piemērotākajā skolā, ņemot vērā skolas atrašanās vietu, skolēnu vecumu u.c. kritērijus.

Plašāka informācija par skolotāju izglītības projektu “Mācītspēks” pieejama mājaslapā https://macitspeks.lv/, savukārt informācija par veidiem, kā kļūt par pedagogu vai profesionāli augt pedagoģijas jomā pieejama https://esiskolotajs.lv/ .

Par projektu “Mācītspēks”

Projektu “Mācītspēks” īsteno Latvijas Universitāte, Daugavpils Universitāte un Liepājas Universitāte, to pārrauga Izglītības un zinātnes ministrija.  Projekts “Mācītspēks” tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta Nr. 8.2.1.0/18/I/004 „Latvijas Universitātes inovatīvas, pētniecībā balstītas studiju virziena „Izglītība un pedagoģija” studiju programmas” un otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas „Skolotājs” licenču ietvaros.

Par projektu “Esi skolotājs!”
Skolotāju piesaistes kampaņu “Esi skolotājs!” īsteno Latvijas Universitāte, Daugavpils Universitāte un Liepājas Universitāte, to pārrauga Izglītības un zinātnes ministrija. Kampaņa tiek īstenota Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta Nr. 8.2.1.0/18/I/004 „Latvijas Universitātes inovatīvas, pētniecībā balstītas studiju virziena „Izglītība un pedagoģija” studiju programmas” ietvaros.

Pasākumi novadā 13.-16. aprīlī