Aicina palīdzēt četrkājainajiem draugiem

AKTUĀLI

Mēs esam Špoģu vidusskolas 12. a klases skolnieces, kuras mācību projekta ietvaros nolēma izveidot neformālo grupu „Četras ķepas”. Šī projekta ietvaros mēs nolēmām veidot akciju, kuras mērķis ir palīdzēt patversmēs nonākušajiem dzīvniekiem. Mēs izvēlējāmies palīdzēt Augšdaugavas novada patversmei „Otrās mājas”.

Šajā patversmē atrodas ļoti daudz suņu un kaķu, kuriem ir nepieciešama mūsu palīdzība, it īpaši tagad, kad tuvojās ziema un kļūst auksti. Lai kaut kādā veidā palīdzētu četrkājainajiem draugiem, izdomājām, ka izveidot kastes ziedojumiem un izvietot tās tuvākajā apkārtnē būs labākais veids, kā palīdzēt. Mēs zinājām, ka cilvēki atsauksies un palīdzēs, jo ir daudz palīdzēt gribētāju, bet šāda veida akcijas notiek salīdzinoši reti. Galvenokārt izveidojot šo projektu, mēs vēlējāmies motivēt jauniešus, kā arī pieaugušos palīdzēt dzīvniekiem un rūpēties par tiem, kurus jau esam pieradinājuši, lai arī tie nenonāktu patversmē, jo mēs esam atbildīgi par tiem, kurus pieradinām.

Mūsu plānos ir arī izglītot jauniešus par to, kāpēc ir jāuzņemas atbildība par dzīvniekiem, kāpēc tie nav mantiņa un kāpēc tad tiem vispār ir jāpalīdz. Katram dzīvniekam patversmē ir savs stāsts, kādu izmeta uz ielas, kādam saimnieks devās mūžībā un dzirdot šos stāstus sirds sažņaudzas, mēs vēlamies lai arī mums apkārt esošie nav vienaldzīgi. 

Lai par mūsu projektu uzzinātu pēc iespējas vairāk cilvēku, mēs izveidojām sociālās vietnes Instagram profilu, kurā dalījāmies ar informāciju, par mūsu projektu, kā arī ar darba gaitu. Jau pirmajā dienā pēc profila izveides mūsu profilu daudzi noreklamēja un pat neatrodoties Latvijā aicināja palīdzēt citus. Mums priekšā vēl ir daudz darāmā, bet mēs noteikti ar to tiksim galā un mūsu mērķis ar citu palīdzību tiks sasniegts!

Informāciju sagatavoja: Gunita Skutele, Vlada Martinkeviča, Olīvija Ļeonova, Loreta Zavadska

Svētku pasākums Maļinovā