52. Starptautiskais bērnu mākslas izstāde-konkurss “LIDICE 2024” Latvijā

AKTUĀLI

Noslēgusies 52. Starptautiskā bērnu mākslas izstādes-konkursa “Lidice 2024” Latvijas kārta.

2024. gadā 52. Starptautiskajai bērnu mākslas izstādei-konkursam tika piedāvāta tēma “KARAVĀNA” ar apakštēmām karavāna, kamieļi, lamas, alpakas, kravas transports, pasts, komunikācija. Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ģenerālā asambleja aicināja pievērst uzmanību Starptautiskajam kamieļu aizsardzības gadam un Pasaules Pasta savienības 150. gadadienai.

Konkursa 1. kārtā kopumā tika iesniegti 1210 darbi no visiem Latvijas novadiem. Valsts Izglītības satura centra vērtēšanas komisija izvērtēja visus darbus un pieņēma lēmumu tālāk uz 52. Starptautisko bērnu mākslas izstādi Čehijā izvirzīt 122 mākslas darbus un 4 animācijas filmas.

Laureātu vidū ir arī 6 darbi no Augšdaugavas novada trim izglītības iestādēm:

  • Kalupes pamatskolas skolnieces Janas Šupiņas darbs “Saulriets tuksnesī” (sk. R. Vēlika);
  • Sventes vidusskolas skolnieces Aminas Smilginas darbs “Lidojums ar gaisa balonu” (sk. A. Saveļjeva). Amina saņēma arī Čehijas vēstniecības simpātijas balvu;
  • Špoģu mūzikas mākslas skolas audzēkņa Dominika Poļačonoka darbs “Jautrā mirāža” (sk. V. Kāpostiņa-Tuče), audzēkņa Roberta Kalugas darbs “Atpūta” (sk. V. Kāpostiņa-Tuče), audzēknes Darjas Adahovskas divi darbi “Piramīdas noslēpums” un “Tuksneša džins” (sk. V. Grebežs).

2024. gada 8. februārī Latgales priekšpilsētas izpilddirekcijā Rīgā notika starptautiskā bērnu mākslas konkursa “Lidice-2024” Latvijas kārtas laureātu apbalvošanas pasākums, kurā piedalījās arī izvirzītie pārstāvji no Augšdaugavas novada izglītības iestādēm.

Paldies visiem Augšdaugavas novada izglītības iestāžu skolēniem, skolotājiem par radošumu un piedalīšanos šajā konkursā!

Laureātiem vēlam veiksmi 2. kārtā Čehijā.

Plašāka informācija un visu Latvijas kārtas laureātu saraksts ir pieejams šeit:

https://www.intereses.lv/wp-content/uploads/2024/01/Lidice_2024__laureati-1.pdf

Latvijas kārtas laureātu darbi – izstāde drīzumā būs apskatāma virtuālajā vidē: https://www.intereses.lv/wp-content/uploads/2024/02/KATALOGS-LIDICE-2024.pdf

Konkursu Latvijā organizē Valsts Izglītības satura centrs sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu un Čehijas Republikas vēstniecību Rīgā.

Augšdaugavas novada pašvaldības Izglītības pārvaldes metodiķe Inese Zuģicka

Ka rīkoties krīzes gadījumā?