4. maija svētki Vaboles pamatskolā

Izglītība

Vaboles pamatskolas saime kopā ar Vaboles pagasta pārvaldi un pagasta iedzīvotājiem  svinēja Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu. Pasākumā klātesošos uzrunāja Vaboles pagasta pārvaldes vadītāja Aina Pabērza.

Zemessardzes komandiera Kaspara Pudāna aicināti, 5. klases skolēni viņu veidotajai pasākuma daļai izvirzīja devīzi “Mana Latvija. Mana  Atbildība”.

Lai atcerētos Latvijai tik nozīmīgo pagātnes notikumu, pasākuma dalībnieki noskatījās video “Latvijas Republikas neatkarības atjaunošana”, bet pēc tam klausījās skolēnu vecāku un vecvecāku atmiņu fragmentus.

Lūk, viens no tiem: " 4. maijā - visa diena pie televizora un ieslēgta radio. Neticība, ka kaut kas var mainīties, un cerība, ka tomēr mainīsies. Nemiers. Neskaidrība par to, kā tas viss beigsies, un vai nebūs sliktāk, kā bija.

Tas bija kā ielēkt ūdenī un nezināt - vai izpeldēsi, un kur tevi aiznesīs straume. Apziņa-  viss mainīsies, un dod Dievs, lai uz labo pusi. Nedaudz vēlāk baznīcā iesvētīja lielu Latvijas karogu, kuru pacēla uz Daugavpils Universitātes jumta. Karogu līdz universitātei pavadīja liels  cilvēku pūlis. Pilna baznīca cilvēku,  daudz asaru, smaidu un cerības."

“Ir miljoniem iemeslu mīlēt Latviju - tā ir ģimene un draugi, hokejs un dziesmusvētki, jūra un pļavas, zilie ezeri un zaļie meži, valodas skaņa un brīvības elpa. Tik daudz ir arī iemeslu sargāt Latviju, un katrs no tiem ir pasakāms vārdos: ”Mana Latvija. Mana atbildība (K. Pudāns).

Gatavojoties svētkiem,  skolēni  domāja par  to, ko katram  nozīmē teiciens Mana Latvija. Mana atbildība.”

Lūk, dažas no tām:

  • Mana Latvija ir mana atbildība, jo es esmu Latvijas sabiedrībā un tautā. Mana rīcība veido daļu no Latvijas sabiedrības. Mana Latvija ir manas mājas, mana Dzimtene, par kuru es esmu atbildīga.
  • Mana atbildība ir veids, kā pateikt to, ka Latvija ir mūsu rokās, un tā ir  liela atbildība.
  • Mana atbildība  ir tas, ka es aizsargāju savu tautu un valsti. Es lepojos ar Latviju un vienmēr būšu tās sargs.
  • Mana Latvija ir manas mājas, mana atbildība ir mans gods.
  • Mans pienākums ir runāt manas valsts valodā un sargāt savu tautu. Vajag būt pateicīgam par to, ka dzīvojam šeit un būt lepnam, ka esam latvietis vai latviete. Es lepojos, ka dzīvoju Latvijā.
  • Es rūpējos par savu valsti, es mīlu savu valsti un es uzņemos atbildību par to, ko es daru savā valstī- ko es runāju par savu valsti. Tā ir mana Dzimtene un vieta, kur es augu, man ir jātur šī vieta kārtībā.
  • Mana Latvija ir mana dzimtā zeme. Mana atbildība ir mana pilsonība, mani pienākumi un arī noteikumi.

Mana Latvija. Mana  Atbildība. Mudinām dalīties ar  šo vēstījumu ikdienā, dzīvot, strādāt un svinēt ar šo vadmotīvu, lai atcerētos paši un atgādinātu citiem, ka par mūsu Latviju, tās šodienu un nākotni, par visu, ar ko lepojamies un ko mīlam, esam atbildīgi mēs visi kopā un katrs no mums.

Pasākumā skanēja dziesmas etnogrāfiskā ansambļa ”Vabaļis” izpildījumā, kā arī priecēja skolas deju kolektīvu raitais deju solis. Pie balti klātā galda visus gaidīja svētku mielasts.

5.klases audzinātāja E. Skrupska

Muzeju nakts Vabolē