25.marta deportāciju piemiņas projekta tiešraide “Aizvestie. Neaizmirstie. 1949.gada 25.marta deportācijas” Augšdaugavas novadā

AKTUĀLI

Šī gada 25. martā plkst. 11.00 tiešsaistes piemiņas pasākumā „Aizvestie. Neaizmirstie.”, Augšdaugavas novads, vienlaikus ar visiem Latvijas novadiem un pilsētām, kā arī citviet pasaulē, pieminēs 76. gadadienu kopš 1949. gada 25. marta deportācijām, kad 42 300 Latvijas ļaudis tika vardarbīgi deportēti uz Krieviju.

Piemiņas pasākumu laikā novada jaunieši nolasīs izsūtīto iedzīvotāju vārdus, to vecumu un dzīves vietu, lasījumus plkst. 11.00 ievadīs Valsts prezidenta Egila Levita uzruna.

Lasījuma tiešraidei no Augšdaugavas novada Kultūras centra “Vārpa” varēs sekot līdzi:

Facebook https://www.facebook.com/events/754100699455371?ref=newsfeed

Youtube https://www.youtube.com/watch?v=HU4IqeDOQA8

Lasījuma tiešraidei no Ilūkstes Raiņa vidusskolas varēs sekot līdzi:

Facebook https://fb.me/e/3nBILngRM)

Piemiņas pasākumu “Aizvestie. Neaizmirstie” rīko Valsts prezidenta kanceleja un Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar SIA “Jāņa sēta” un  Latvijas Pašvaldību savienību, kā arī 36 Latvijas novadiem un 7 valstspilsētām.

Lasījumu tiešraidēm no  visām projektā iesaistītajām pašvaldībām varēs sekot līdz Latvijas sabiedrisko mediju portālā LSM.lv un Latvijas Nacionālās bibliotēkas mājas lapā LNB.lv, kā arī īpaši piemiņas pasākumam izstrādātā digitālā kartē deportetie.kartes.lv.

Novusa turnīrs