24.-30. aprīlī tiek atzīmēta Pasaules imunizācijas nedēļa

AKTUĀLI

Šonedēļ, 24.-30. aprīlī tiek atzīmēta Pasaules imunizācijas nedēļa. Pasaules Veselības organizācija uzsver, ka viena no Covid-19 pandēmijas sekām ir nepietiekama bērnu un pieaugušo vakcinācija pret nopietnām infekcijas slimībām, tāpēc šī gada Pasaules imunizācijas nedēļas moto ir “Lielā panākšana” (“The Big Catch-Up”), lai veicinātu nevakcinēto cilvēku imunizāciju, palielinot vakcinācijas aptveri, aizsargājot visu vecumu cilvēkus no vakcīnnovēršamām slimībām, invaliditātes un pat nāves.  

Imunizācijas nedēļa ir veltīta iespējai vairot izpratni par kritiski svarīgu un savlaicīgu nepieciešamību vakcinēt bērnus un pieaugušos, kuri iekavējuši valsts garantētu vakcināciju.  

Aicinām pašvaldībā atzīmēt Pasaules imunizācijas nedēļu un savos komunikāciju kanālos izvietot SPKC izstrādātos informatīvos materiālus par infekcijas slimībām un valsts apmaksātu vakcināciju (skatīt e-pasta pielikumā). 

Aicinām izmantot arī citus SPKC izstrādātos informatīvos materiālus par infekcijas slimībām, to profilaksi un vakcināciju:   

  • Infografika “Ērces”;  
  • Informācija par ērču encefalītu pieejama ŠEIT;  
  • Vairāk informācijas par ērču encefalīta vakcināciju bērniem, t. sk. * teritoriju saraksts valsts apmaksātās bērnu vakcinācijas pret ērču encefalītu veikšanai 2023. gadā pieejams ŠEIT;
  • Informācija par difteriju pieejama ŠEIT;  
  • Informācija par garo klepu pieejama ŠEIT;  
  • Informatīvais materiāls par garo klepu – “Garais klepus” .

Ar visiem SPKC izstrādātajiem informatīvajiem materiāliem iespējams iepazīties šeit: 
www.spkc.gov.lv/lv/informativi-materiali.
    

Aicina pieteikties uzņēmumu gada balvai “Biznesa lepnums 2023”