Kalupes pamatskola

Adrese

Lielā iela 35, Kalupe, Augšdaugavas novads

Direktore

Irēna Mukāne

Tālrunis

20220549; 20220157

e-pasts

skola@kalupe.lv

Vēsture

Skolas vēsture Kalupē aizsākās ar 1859. gadu, kad tika izveidota Kalupes draudzes skola, - vienlaicīgi ar mazu, tikko no mālainās Latgales zemes izlīdušu ozola asniņu. 1867. gadā dibināta Kalupes tautskola. 

Gadu gaitā mainījās skolas nosaukumi un vērtības. 1959. gadā kļavu un ozolu lapām kaisītais ceļš ved ne tikai uz mazo, mājīgo sarkano skolu (kur līdz 2015. gadam mācīties turpina 1. – 4. klases un pirmsskolas grupas), bet arī uz balto, gaišo četrstāvu ēku.

Šodien mūsu ozolam ir spēcīgas saknes, kupla lapotne un mazā dižozola gadu skaitlis. Skolai - vērtībās balstīta izglītība, saglabātas vēsturiskās tradīcijas un ieviestas mūsdienīgas inovitātes, tā  ir atvērta daudzveidīgai interešu izglītības apgūšanai .

Ozola pazarītēs savu vietu rod mazie un vēl nedrošie putnēni, kas ir apņēmības pilni uzlaisties arī ozola virsotnē un pacelties virs apvāršņa  brīvam un bezbailīgam lidojumam. Skolas vērtība vienmēr ir bijusi skolēnu konkurētspēja izglītības ieguvē, lai droši un ar pārliecību dotos pretī nākotnes izaicinājumiem.

Ozols dod  patvērumu, skola - atbalstu, kas tiek realizēts, attīstot talantīgo skolēnu spējas un  īstenojot iekļaujošo izglītību, veicina sadarbību ar skolēnu vecākiem apzinīgas un atbildīgas nākamās paaudzes audzināšanā.

Līdzīgi ozolzīlēniem, arī skolas absolventi savu vietu dzīvē atraduši tuvākos un tālākos Latvijas nostūros, apliecinot  sevi gan kā radoša inteliģence un  uzņēmēji, gan prasmīgi amata  meistari, gan sīksti savas zemes kopēji.

Gara bagātībai smeļam spēku no mūsu dižozola. Pārkāpusi pāri divu gadsimtu slieksnim, skolas vēsture iet savu gaitu šajā mainīgajā pasaulē.

Un mēs augam tai līdz.