Ziemassvētku brīnumu gaida ikviens bērns

AKTUĀLI

Ik gadu Ziemassvētku priekšvakarā Augšdaugavas novada pašvaldības Sociālais dienests rīko Ziemassvētku pasākumu novada bērniem bāreņiem, bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības, un bērniem ar īpašām vajadzībām. Šis pasākums kļuvis par jauku tradīciju, ko bērni allaž gaida ar nepacietību. Arī šogad Ilūkstes Kultūras un mākslas centrā skanēja bērnu čalas un smiekli, valdīja prieks, sagaidot Salatēti un saņemot dāvanas. Bērni gāja rotaļās ar Ziemassvētku rūķiem un deklamēja dzejolīšus Salatētim.

Organizēt pasākumu palīdz novada pagastu pārvaldes, nodrošinot transportu, un sociālie darbinieki, kas pavada bērnus uz pasākumu.

“Šodien notiek ļoti skaists pasākums, kas veltīts Ziemassvētkiem, Jaunajam gadam, kur tiekas šīs mērķgrupas, lai pabūtu kopā, viens otru satiktu un, protams, saņemtu saldu dāvanu, ko sagādājusi Augšdaugavas novada dome,” saka novada Sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova.

jau vairākus gadus Augšdaugavas novada pašvaldības centrālās administrācijas darbinieki piedalās labdarības akcijā, vācot līdzekļus kādai noteiktai sociālajai mērķgrupai, lai var sagādāt Ziemassvētku dāvanas. Šāda labdarības akcija organizēta arī šogad, savācot vairāk kā 200 eiro saldu našķu iegādei bērniem, kas tika dāvāti pasākuma laikā, radot īstu svētku sajūtu.  

Atsevišķi Ziemassvētku pasākumi tiks rīkoti arī novada daudzbērnu un audžuģimenēm, kuras pasākuma laikā saņems dāvanu kartes, lai vecāki vai audžuvecāki paši var iegādāties saviem bērniem to, kas ir vairāk nepieciešams.

Anna Jegorova uzsver, ka jau pašlaik tiek domāts par palīdzību šīm mērķgrupām no nākama gada budžeta, šie jautājumi ir izrunāti gan domes komitejās, gan sociālo darbinieku tikšanās reizēs. “Ir vairāki jautājumi, ko mēs sniegsim deputātiem izskatīšanai, lai vietējie politiķi var apstiprināt. Bet pagaidām atstāšu to kā intrigu, jo deputātiem jādomā par šiem jautājumiem. Mēs to piedāvāsim kā Sociālais dienests,” saka A. Jegorova. “Protams, es saprotu arī audžuģimenes un bērnus bāreņus, kam jāsāk patstāvīga dzīve, un arī tur jādomā sociālajam dienestam, kā to veiksmīgi izdarīt.”

Bērnus un viņu ģimenes sveicināja arī Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Aivars Rasčevskis, vēlot ģimeniskus un mīļus svētkus. Arī viņš atminējās un noskaitīja pie eglītes kādu Ziemassvētku dzejolīti no savas bērnības.

Teksts, foto: Inese Minova

Publiskā apspriešana par koku ciršanu Skrudalienā