Zibakcijas ietvaros savāc Ukrainas karavīriem nepieciešamās lietas

Pagājušās nedēļas nogalē (4. martā) pēc Augšdaugavas novada pašvaldības darbinieku iniciatīvas tika uzsākta zibakcija “Atbalsts Ukrainas aizstāvjiem”, kuras ietvaros varēja ziedot Ukrainas karavīriem nepieciešamās lietas.

Tika savākta termoveļa, vīriešu apakšveļa, zeķes, vilnas zeķes.

Savāktās lietas piegādāja pagastu pārvaldēs, bet vēlāk Augšdaugavas novada centrālajā administrācijā. Attiecīgi iepakojot un sagrupējot, preces tiks nogādātas Ukrainā.

Šobrīd visa valsts un sabiedrība iesaistās palīdzības sniegšanā ukraiņiem. Svarīgi, lai mūsu palīdzība atbilstu ukraiņu vajadzībām.

Augšdaugavas novada iedzīvotāji, kuriem nav vienaldzīgs karš Ukrainā, nav vienaldzīga mierīgo iedzīvotāju nežēlīgā slepkavība, būsim kopā ar tiem, kuri aizstāv Ukrainas tautu!

Ir iespēja ziedot

Informējam, ka palīdzēt var arī finansiāli, ziedojot līdzekļus portālā Ziedot.lv, kur ir atvērts ziedojumu vākšanas paziņojums Ukrainas atbalstam.

Saziedotos līdzekļus palīdz nogādāt Aizsardzības ministrija. Lielākoties tiek iepirkta degviela un pirmās palīdzības preces.

Līdz 8. martam 84 809 cilvēki no Latvijas jau ziedojuši vairāk nekā 5,75 miljonus eiro.

Sīkākai informācijai: ziedot.lv.

Par iespējām ziedot dažādas preču grupas iesakām interesēties biedrībā “Palīdzēsim viens otram” mājaslapā, vai biedrības Facebook lapā.

Par bēgļu uzņemšanu

Lūdzam nedoties uz Ukrainas robežu, ja jums nav zināms konkrēts cilvēks, kam brauciet pakaļ!

Šoferiem, kuri gatavi braukt uz Polijas - Ukrainas robežu jāaizpilda šī kontaktforma.

Ir izstrādāts skaidrs algoritms par mājokļiem. Pirmais solis, ierodoties Latvijā, ir zvans Valsts robežsardzei. Visa informācija latviski, ukrainiski un angliski ir pieejama Iekšlietu ministrijas kanālos.

Privātpersonām, kas vēlas palīdzēt ar izmitināšanas iespējām, aicinām pieteikties caur anketu.

Anketa Ukrainas iedzīvotājiem, kas dodas uz Latviju.

Ministrijas sagatavotā informācija par bēgļu uzņemšanu.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus saglabāt mieru un informāciju iegūt tikai no pārbaudītiem un uzticamiem avotiem!

Mīļās dāmas! Sveicam jūs Starptautiskajā sieviešu dienā!