Vīgantu ciemā saimnieces izrāda burciņā notvertos vasaras mirkļus

Kultūra

Vasara ir ogu, augļu, dārzeņu bagātības laiks. Lai sajustu vasaras garšu arī aukstajā laikā, liekam vasaru burciņās. Kas gan var būt labāks par smaržīga ievārījuma karoti pie zāļu tējas. Katrai saimniecei ir savas īpašas receptes. Višķu pagasta Vīgantu ciemā satikās saimnieces, lai dalītos pieredzē un apmainītos receptēm un idejām. Pasākumā bija iespēja nodegustēt no vasaras un rudens ražas veltēm gatavotus dažādus konservējumus, ievārījumus, dažāda veida salātus- gurķi ar papriku, marinētu papriku, marinētas sēnes, pupiņas ar kāpostiem, marinētus kabačus, pildītu ceptu ķirbi un citus, kā arī garšīgo aveņu džemu. Vasarā varbūt tas viss nav tik būtiski, taču garajā ziemā, paņemot rokās šādu burciņu, katrs atceras aizgājušās vasaras sajūtas un dāsnumu. Jaukās saimnieces lasīja dzejoļus un tautas dziesmas par augļiem, dārzeņiem. Vasaras dabas veltes tika apdziedātas dziesmās un izdejotas jautrās rotaļdejās. Paldies katrai no pasākuma dalībniecēm par receptēm, garšīgiem konservējumiem, jauki un saturīgi pavadīto laiku.

Višķu pagasta sabiedriskā centra vadītājs Jānis Belkovskis

Tika piešķirtas pašvaldības stipendijas diviem topošajiem speciālistiem