VIA “Bulta” lepojas par sasniegto

Izglītība

21. februāris Špoģu Mūzikas un mākslas skolas vokāli instrumentālajam ansamblim “Bulta” bija viena veiksmīgi aizvadīta diena Rēzeknē, kur gatavojoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, notika Latvijas izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivāls - konkurss “No baroka līdz rokam” Latgales novada atlases kārta.

Festivālā – konkursā “No baroka līdz rokam” Rēzeknē, vokāli instrumentālo ansambļu kategorijā piedalījās 11 vokāli instrumentālie ansambļi: Verēmu pamatskolas VIA “METĀLA CĪSIŅI”, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs ” VIA “ŽVŪRGZDYNI”, Verēmu Tautas nama vokāli instrumentālais ansamblis “FUME”, Dagdas vidusskolas VIA “LĒCIENS”, Daugavpils pilsētas Jauniešu neformālās izglītības centra VIA “GREEDY for STAGE”, Rēzeknes 6. vidusskolas VIA “FRAU und MANN”, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas VIA, Rēzeknes 5. vidusskolas VIA “TONIKAS 7- AKORDS”, Rēzeknes tehnikuma VIA “VIETA JŪSU REKLĀMAI”, Rēzeknes 6. vidusskolas vokāli instrumentālais ansamblis “STATION 5th” un Špoģu Mūzikas un mākslas skolas VIA “BULTA”.

Pēc konkursa nolikuma dalībniekiem bija jāsagatavo un jāizpilda divus skaņdarbus latviešu valodā. VIA “BULTA ” jaunie mūziķi Zane Proma – vokāls, Mārtiņš Mednis – basģitāra un vokāls, Ksenija Jefimova – taustiņi un bekvokāls, Ernests Petrovs– soloģitāra un bekvokāls, Rolands Kļavinskis – bungas, konkursā izpildīja J.Peters /R. Pauls dziesmu “Tai pilsētai ” un D.D.Matule/G.Veits “Disneilenda”.

Konkursu vērtēja kompetenta un stingra žūrija: viens no Latvijas  leģendārajiem vecākās paaudzes bundziniekiem Tālis Gžibovskis, Latvijā pazīstamais diriģents Jānis Grigalis un VISC Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākais referents Egils Šķetris.

Mūsu jauniešiem bija patiess prieks  izbaudīt sīvo konkurenci, gūt gandarījuma sajūtu un baudīt uzstāšanās mirkļus uz skatuves.  No 11 ansambļu dalībniekiem, VIA ‘’BULTA’’ bija viena no jaunākajiem savā vecuma kategorijā. Bet neskatoties uz to, instrumentālais ansamblis ieguva Pirmās pakāpes diplomu, ar punktu skaitu 42.66, kas ir viens no diviem augstākajiem vērtējumiem grupā un ceļa zīmi dalībai XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Paldies Daugavpils novadam un Špoģu Mūzikas un mākslas skolai par to, ka uzticējās un izvirzīja vokāli instrumentālo ansambli ‘’BULTA’’  pārstāvēt Daugavpils  novadu reģiona labāko vokāli instrumentālo ansambļu vidū; paldies Višķu pagasta pārvaldei par atbalstu brauciena organizēšanai uz Rēzekni. Vislielākais paldies audzēkņu vecākiem un mūzikas studijas vadītājam, mūziķim Viktoram Leonovičam un vokālai pedagoģei Diānai Kļavinskai bērnu sagatavošanā konkursam.

Jaunieši forumā mācījās būt sabiedriski aktīvi