Vēsturiskajā gaisotnē aizritēja sabiedriskā centra “Laucesa” 10 gadu jubileja

AKTUĀLI

Pasākuma vadītāji Andrejs Bruns un Viktorija Kvetkovska, ģērbušies 18.gs. stilā, uzsāka svētku programmu ar Laucesas pagasta nozīmīgākajiem vēsturiskiem datiem. Tika atgādināts, ka:

  • 1665.gadā Laucesas pagasta teritorijā bija viena no vecākajām Zemgales baznīcām. Tas ir tagadēja Laucesas sv. Pētera un Pāvila katoļu baznīca;
  • Laucesas pagasts tika veidots pirms 155. gadiem apvienojot 4 muižu Kalkūnes, Klopmanstrodes, Didrichšteinas un Meduma pagastus; esošas Didrihšteines muižas īpašniece bija Viktorija Plātere-Ziberga.

20-gadsimta vidū Laucesā tika uzcelta ēka pagasta administrācijas darbībai (esošā vecā ēka), kura pēc rekonstrukcijas (2007-2009.) tika atklāta 2009. gada rudenī un tajā sāk darboties jaundibināta struktūrvienība SC „Laucesa” un Laucesas pagasta bibliotēka.

Laucesiešus ar jubileju apsveica Laucesas pagasta pārvaldes vadītājs Andris Ķesters. Atcerējoties par ieceri uzsākt ēkas rekonstrukciju, novēlēja ražīgus gadus, lai būtu gan pilna zāle apmeklētāju gan pasākumu, notikumu dažādība.

Ar muzikāliem sveicieniem jubilejā uzstājās Demenes kultūras nama vokālais ansamblis „Aizturi elpu!” (vadītājs Zigfrīds Pliska), Kalkūnes pagasta sieviešu vokālais ansamblis „Pērles” (vadītāja Brigita Madelāne), Nadežda Vjazmitinova-Petuško un pašmāju vokālais ansamblis „Prieks” (vadītāja Inna Kralika).

Vislielāko gandarījumu sniedza Tabores pagasta deju kluba uzstāšanos 19. gs. tērpos ar vēsturiskām dejām (vadītāja Jeļena Pasternaka).

Pasākuma laikā tika atklāta Mirnija c. iedzīvotājas Valentīnas Zavackas izstāde: gleznas izšūtas no lentēm, pinumi (no avīzes) un dekorēti priekšmeti dekupāžas tehnikā. Veltas Loces izstāde „Ziedu pasaulē, man gribētos palikt” apskatāma līdz oktobra beigām.

Noslēgumā tika pasniegta svētku zupa „Soļanka”, cepti kartupēļi ar gaļu, kartupeļu pankūkas un citi garšīgi mājās gatavoti produkti. Paldies visām mājsaimniecēm par gārdi klātu galdu.

Paldies par svētku radīšanu visiem kolektīviem un dalībniekiem, Irēnai Voitānei (biedrība „Atmiņu lāde”) par sadarbību.

Paldies Daugavpils novada Laucesas pagasta pārvaldei par finansiālo atbalstu.

Uzziņai: sabiedriskais centrs “Laucesa” svinīgi atklāts 2009. gada 27. septembrī  un atrodas atjaunotajā Laucesas pagasta bibliotēkas ēkas 1.stāvā (ELFLA projekts Lauceses pagasta "Pašvaldības bibliotēkas ēkas rekonstrukcija" Līguma Nr. A2/1/09/237 )

Informāciju sagatavoja:
Laucesas pagasta bibliotēkas vadītāja
Viktorija Kvetkovska

Daugavpilī notiks Terēzes Brokas piemiņas vakars