Vēsturiskais spiegu trilleris “Suflieris” rosina pārdomas par vēsturiskiem notikumiem

Izglītība

Skaistā rudens dienā Špoģu vidusskolēni devās braucienā uz Rēzekni, lai beidzot pēc gara pārtraukuma baudītu kino un dabas skaistumā iekļauto Latgales galvaspilsētu.

Brauciena mērķis – noskatīties jaunāko latviešu filmu “Suflieris” GORĀ un apmeklēt Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju. Igauņu režisora Margus Paju vēsturiskais spiegu trilleris “Suflieris” ierāva mūs 1939.gada vasaras notikumos, kara priekšvakarā. Filma ir stāsts par militārā izlūkdienesta aģentu, kurš dzen pēdas noslēpumainam Padomju Savienības dubultaģentam. Filma atklāja stindzinošu vēstījumu, kas mainīja pasaules gaitu. Filmā neizpalika arī sirdi plosošs mīlasstāsts. Filmas sižeta ainas un izcilie aktierdarbi, krāšņie tērpi un laikmeta vide piesaistīja skolēnu uzmanību un noturēja spriedzi līdz filmas beigām. Spēlfilma neatstāja  vienaldzīgu nevienu skatītāju. Skolēniem tā pavēra jaunu lappusi viņu vēstures grāmatā, deva vielu pārdomām par vēsturiskiem notikumiem un ētiskajām vērtībām.

RTA skolēni uzzināja par akadēmiju, ielūkojās inženierzinātņu laboratorijās, novērtēja mūsdienīgo aprīkojumu. Apmeklējot akadēmiju, vidusskolēnu uzmanību raisīja vairākas izstādes, kurās izvietoti RTA dizaina jomas studentu darbi. Akadēmiskā maģistra studiju programmas ”Vadības zinātne” students Sandis Proms, Špoģu vidusskolas absolvents,  dalījās savā pieredzē par studiju norisi, ārpusstudiju aktivitātēm, darbu Studentu padomē. Akadēmijas students, arī Špoģu vidusskolas absolvents, Gatis Pētersons pastāstīja par plašām iespējām un pretimnākošo pasniedzēju kolektīvu.

Ekskursijas izskaņā apmeklējām ēstuvi Ausmeņa Kebabs, kas ir plaši zināma un pārstāvēta visā Latvijā. Labi, ka skolēniem ir tāds projekts kā Skolas soma. Paldies!

Iveta Lazareva

Sandris Šedis izcīnījis čempiona titulu