Veselības diena Salienas vidusskolā

AKTUĀLI

7. februārī Daugavpils novada Salienas vidusskolā Eiropas projekta (Nr. 9.2.4.2/16/I/070 „Pasākumi vietējas sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Daugavpils novadā”) ietvaros norisinājās pasākumi, kuros tika pievērsta uzmanība vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilakses pakalpojumiem Daugavpils novada iedzīvotājiem. ES projekts ir sācies 2017. gada jūnijā, un visā tā garumā paredzētas kopumā 164 vietējā mēroga aktivitātes. Veselības veicināšanas projekts patlaban jau tika īstenots lielākajā daļā novada skolu, un projekta aktivitātes norisinājās visos pagastos. Mērķauditorija ir dažāda – tie var būt kā paši mazākie, tā arī darbaspējas vecuma cilvēki, un seniori. Šoreiz uzmanība tika pievērsta Salienas vidusskolas audzēkņiem. 118 audzēkņi piedalījās Veselības dienas pasākumos, kur tie apguva veselīgā uztura un fizisko aktivitāšu, ne tikai teorētiskās, bet arī praktiskās nodarbības. Veselības dienā Salienas vidusskolā stundas novadīt tika paaicināti 3 speciālisti – fizioterapeite Karīna Jadčenko, psiholoģe Sanita Feldmane un uztura speciāliste Veronika Avdejeva. Uztura speciāliste Veronika Avdejeva bērniem novadīja lekcijas, meistarklases un izglītojošās aktivitātes, kas ir vērstas veselīgā uztura pamatprincipu izzināšanai. Kā atzīst pati Veronika, ar bērniem tika pārrunāti tādi jautājumi kā uztura šķīvja nozīme, dažādu produktu grupas, cukura lietošana u.c. Vecākajām klasēm tika rīkotas komandu stafetes, diskusijas par dažāda veida atkarībām, kā arī konfliktu risināšanu. Sportiskā dzīvesveida popularizēšanas pasākumos ieradās ielu vingrotāju grupa, kura sākumā demonstrēja savas vingrošanas prasmes, bet vēlāk iesaistīja dažādās aktivitātēs arī jauniešus. Biedrības ”Ielu vingrotāji” pārstāvis Genādijs Petrovs pastāstīja jauniešiem par šo sporta veidu, kā tajā nodarboties, ko var sasniegt, un kā kopumā izskatās šis sporta veids: ”Uztaisījām sacensības, lai paši jaunieši pamēģinātu kaut ko šajā nozarē, šajā sporta veidā, pamēģinātu dažādus vingrinājumus uztaisīt.” Genādijs Salienas vidusskolas jauniešus raksturo kā dzīvespriecīgus, sportiskus, labi attīstītus, arī kā bērnus ar potenciālu. Ielu vingrotāji šajā skolā viesojas jau otro reizi un atzīst, ka salīdzinot ar iepriekšējo reizi, audzēkņiem ir redzams pozitīvs progress fiziskajā attīstībā. Skolēnus tāpat piesaistīja fizioterapeita nodarbībām, kā arī tika rīkota veselīga uztura pauze. Jau no paša nosaukuma var izspriest, ka veselīgo uzkodu pauzē ēdieni bija sagatavoti pamatojoties uz veselīgā satura pamatprincipiem. Jaunatne izgaršoja gaļas ēdienus ar dārzeņiem, riekstus, kā arī augļus. No dzērieniem – tēja un ūdens ar citroniem. 4. klases skolotāja Gaļina Mizare atzīst, ka bērniem viss pat ļoti garšojis, un šķīvji tika ātri vien iztukšoti. ”Ir pabūts gan pie uztura speciālista, gan pie fizioterapeita, ka arī psihologa”, stāsta 11. klases audzēkne Anastasija Zavadska. Viņasprāt vērtīgākās ir nodarbības ar psihologu: ”Tiem bērniem, kuri ir pusaudža vecumā, viņu dzīvē ir daudz problēmu, kuras jāpalīdz atrisināt.” Projekta kopējās izmaksas sastāda 308 790 EUR, no tiem Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējums sastāda 85% jeb 262 471,50 EUR. Projekts turpināsies līdz š.g. 31. maijam. Autors: Dainis Bitiņš

Var iesniegt lauku bloku precizējumus