VENDEN bērnu zīmējumu konkursā balvas arī Augšdaugavas novada bērniem

Izglītība

Noslēdzies VENDEN organizētais bērnu zīmējumu konkurss “Ūdens mūsu pasaulē”, kas norisinājās šī gada martā. Šogad konkursam palielināts ne tikai uzvarētāju skaits, bet arī balvu fonds, tam kopumā sasniedzot 6000 eiro. Par šo summu izglītības iestādēm, kurās mācās uzvarētāji, būs iespēja papildināt savu sporta inventāru vai izglītības procesam nepieciešamos materiālus. Uzvarētājus noteica ne tikai publiskais balsojums, bet arī neatkarīgas mākslinieciskās žūrijas vērtējums. Vienam iesūtītajam zīmējumam VENDEN piešķīra arī savu simpātiju balvu.

VENDEN mārketinga direktore Jeļena Kozlova norāda, ka šogad tika iesūtīti par 19% vairāk bērnu zīmējumu nekā 2022. gadā organizētajā konkursā. “Mēs no sirds pateicamies visām 332 pirmsskolas izglītības iestādēm un izglītības iestādēm, kuras īsteno pirmsskolas izglītības programmas, no visas Latvijas, kuras atsaucās mūsu aicinājumam piedalīties – konkursā kopumā tika iesūtīti 4062 zīmējumi. Liels paldies par radošo pieeju, izdomu un aktivitāti!” Kopumā konkursā iesūtīti zīmējumi no visiem 36 Latvijas novadiem un 7 valstspilsētām.

Uzvarētājus publiskā balsojuma četrās kategorijās noteica atbalstītāju aktivitāte. Katras kategorijas pirmās vietas ieguvēja pārstāvētā izglītības iestāde saņem 500 eiro sporta vai mācībām noderīgu materiālu iegādei, otrās vietas ieguvēja pārstāvētā izglītības iestāde saņem 300 eiro, bet trešās – 200 eiro. Savukārt zīmējumu autori saņem balvu no VENDEN sadarbības partnera ģimenes izklaides un atpūtas parka ADVENTICA, kas atrodas Rīgā, iepirkšanās centrā “Olimpia”, un dāvanas no VENDEN.

Divas pirmās vietas konkursa publiskajā balsojumā ieguva Špoģu vidusskolas pirmsskola no Augšdaugavas novada. Pateicoties lielajai atbalstītāju aktivitātei, pirmsskola varēs papildināt sporta inventāru vai mācībām noderīgus materiālus 1000 EUR vērtībā!

Kategorija individuāls darbs, 2 – 4 gadi:

1. vieta “Dzīvība dīķī”, Jānis Z., 3 gadi, Špoģu vidusskolas pirmsskola;

3. vieta “Pretī lietum”, Arianna K., 4 gadi, Ilūkstes pirmsskolas izglītības iestāde “Zvaniņš”.

Kategorija grupas darbs, 2 – 4 gadi:

1.vieta“Lāsīte pie lāsītes”, kopīgs darbs, 3 gadi, Špoģu vidusskolas pirmsskola;

Neatkarīgā mākslinieciskā žūrija, kuras sastāvā ir trīs mākslinieki, Latvijas Mākslinieku savienības biedri un Baldones Mākslas skolas pedagogi Tālivaldis Muzikants, Ieva Muzikante un Sandra Lagzdiņa, cītīgi vērtēja visus iesūtītos bērnu darbus. Žūrijas loceklis Tālivaldis Muzikants sniegto vērtējumu komentē šādi: "Šos darbus mēs kā jomas speciālisti esam izcēluši, jo katrā no tiem ir kaut kas īpašs – ideja, kompozīcija, krāsas vai stilizācija. Ļoti būtiski, ka tie ir atbilstoši bērna vecumam un dzīves uztverei. Vērojams profesionāls pedagogu darbs – tāds, kas nenomāc bērnu radošumu. Zīmējumos ir redzams bērnu tiešums un radošā izpausme."

Foto: “Dzīvība dīķī”, Jānis Z., Špoģu vidusskolas pirmsskola

Matemātiskais ķēriens Lāču pamatskolā