Velomaršruti rudens izbraucieniem

AKTUĀLI

Klāt ir rudens - viens no krāšņākajiem gadalaikiem. Laiks, kad  var paspēt izbaudīt mūsu novada skaistumu pirms sniegotās ziemas. Viens no aktīvākajiem un interesantākiem ceļošanas veidiem ir braukšana ar velosipēdu. Var droši piestāt kādā smukā vietā lai uztaisīt bildi, vai uzbraucot lielajā kalnā apstāties, dziļi ievilkt elpu un baudīt visu, kas ir apkārt. Var braukt vienam, vai ar ģimeni, vai kuplā draugu skaitā, lai ir jautrāk. Viena no labākajām iespējām izbaudīt rudeni aktīvi ir apceļot Daugavpils novada velomaršrutus.

Visgarākais ir reģionālais velomaršruts Nr. 35 “Daugavas loki”. 123 km garš izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan divu pilsētu arhitektūras pērles ar baznīcām, pilīm un cietokšņiem, gan dabas ainavas vienā no skaistākajiem Latvijas upju posmiem Daugavas augštecē, izbraucot gan pa labo, gan kreiso Daugavas krastu dabas parka Daugavas loki teritorijā, kas ir iekļauts Latvijas nacionālajā UNESCO sarakstā, kā arī pretendē uz iekļaušanu pasaules UNESCO sarakstā.

Ja nav pārliecības par savām spējām izbraukt vairāk nekā 100 km, tiek piedāvāti arī īsāki maršruti. 56,5 km garš velomaršruts nr. 778 “Augšzemes ezeru loki” ved gan caur Daugavpils pilsētas Grīvas mikrorajonu ar savu savdabīgo apbūvi, gan lauku apvidu, kas iet pa īpaši aizsargājamo ainavu apvidu „Augšzeme“ un sevī ietver Medumu un Sventes dabas parkus. Maršruts iet garām vairākām baznīcām, Sventes muižai, muzejiem un citiem tūrisma objektiem.

Visīsākais, bet tikpat ainavisks ir velomaršruts nr. 779 “Luknas ezera loks” . 17.7 km maršruts sevī ietver Višķu pagasta saimnieciski aktīvāko un ainaviski spilgtāko daļu, ko izbraucot, iespējams tuvāk iepazīt latviešu, krievu, ebreju kultūrvēsturisko mantojumu, vietējo iedzīvotāju ikdienas dzīvi un apskatīt populārākos tūrisma objektus.

Detalizētāku informāciju par maršrutiem var atrast šeit.

Kopā varam palīdzēt