Veiksmīgi aizvadīta “Profesiju Nakts”

AKTUĀLI

Septembra pēdējā dienā Daugavpils novada jaunieši pulcējās Špoģu vidusskolā, lai piedalītos “Profesiju naktī”, kas arī noslēdza projektu “Brīvprātīgs un atzīts!”.

Katrai jauniešu grupai pie reģistrācijas tika iedota maršruta lapa. Saskaņā ar to, jaunieši apciemoja klases, kur viņus sagaidīja dažādu profesiju, organizāciju un izglītības iestāžu pārstāvji. Jauniešiem bija iespēja iepazīties ar robežsarga, ugunsdzēsēja, orientēšanās trenera, ainavu arhitekta, sporta skolotāja profesiju, kā arī ar Daugavpils būvniecības tehnikuma, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas iespējām, ALTUM un tūrisma kluba “Sniegpulkstenīte” darbu. Pēc tā, kad jaunieši apceļoja visas klases, visi dalībnieki pulcējās zālē, kur tika prezentēts brīvprātīgais darbs pagastos, kas tika veikts projekta “Brīvprātīgs un atzīts!” ietvaros. Šo darbiņu ietvaros tapa gan jauni volejbola laukumi, gan labiekārtots vecais futbola laukums, stādīti koki, rīkoti tējas vakari un sporta pasākumi.

Tam visam sekoja arī 3.Daugavpils novada jaunatnes intelektuālā spēle, kas tika veltīta dažādām profesijām un organizācijām. Spēles rezultātā trešajā vietā ierindojās Tabores pagasta jaunieši, balvu par iegūto otro vietu saņēma Višķu pagasta jaunieši, savukārt par spēles uzvarētājiem kļuva Salienas pagasta jauniešu komanda.

Pasākuma organizatori pateicas visiem par dalību pasākumā “Profesiju nakts” un projektā “Brīvprātīgs un atzīts!”.

Raksts: Milāna Loča, Jevģēnija Kaļinčuka, Irīna Malčanova

Foto: Matīss Upenieks, Jana Macuka

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes  politikas valsts programmas 2017. gadam valsts budžetu finansējuma ietvaros.

FOTOGALERIJA

Tautas lietišķās mākslas studijas “Pūpoli“ dalība starptautiskajos kultūras pasākumos Moģiļovā un Polockā