Var sākt pieteikties talkai Lielās talkas mājaslapā

Izglītība

Gatavojoties Lielajai Talkai, kas šogad notiks 22. aprīlī, tradicionāli ieskandinājām pirmstalkas mēnesi, kura laikā gatavosimies lielajam pavasara notikumam. Pasākumā piedalījās Lielās Talkas koordinatori, atbalstītāji un draugi. Savukārt pirms ieskandināšanas pasākuma svinīgās daļa, kopā ar ekspertiem diskutējām par vides jautājumiem. Kā savā uzrunā atzina Lielās Talkas patrons Valsts prezidents Egils Levits, Lielā Talka ne tikai rosina uz kopīgu rīcību, bet arī mudina domāt un meklēt atbildes uz lielajiem zaļākas nākotnes jautājumiem. Starp Lielās Talkas koordinatoriem bija arī Augšdaugavas novada speciālisti - Dabas pārvaldes vadītāja Jolanta Bāra, vides pārvaldības speciālists ezeru apsaimniekošanā Valērijs Ašķeļaņecs, vides pārvaldības speciāliste Guna Novika.

Lielās Talkas ieskandināšanas pasākums tika atklāts ar diskusiju “Vides piesārņojums un tā mazināšana Zaļā kursa ietvaros”, kuras laikā Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme kopā ar ekspertiem un Lielās Talkas koordinatoriem, centās atbildēt uz jautājumiem - ko tad nozīmē Zaļais kurss un kāds varētu būt Latvijas ceļš tā ietvaros, kādi ir vides piesārņojuma veidi un kā šo piesārņojumu mazināt. Diskusijā piedalījās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārā sekretāre Agnese Geduševa, Valsts vides dienesta ģenerāldirektora vietniece Laura Anteina, Ārvalstu investoru padomes Latvijā Zaļās ekonomikas attīstības darba grupas vadītāja Dace Cīrule, Latvijas Universitātes Bioloģijas institūta vadošais pētnieks, Magnetobioloģijas laboratorijas vadītājs Antons Kolodinskis, Ādažu novada domes priekšsēdētāja Karīna Miķelsone un LU Filozofijas un socioloģijas institūta vadošais pētnieks Mārtiņš Kaprāns.

Diskusija:

Pasākuma svinīgajā daļā, Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme pateicās visiem, kuri līdzdarbojās un sniedza savu palīdzīgo roku, lai talka notiktu nu jau 16 gadus. Tāpat talkas vadītāja aicināja ikvienu Latvijas iedzīvotāju 22. aprīlī iesaistīties Lielās Talkas aktivitātēs, veicot sakopšanas un labiekārtošanas darbus, lai padarītu apkārtējo vidu tīru un zaļu nākamajām paaudzēm!

Pasākumā viesiem uzrunu teica arī Lielās Talkas patrons Valsts prezidents Egils Levits un citi Lielās Talkas atbalstītāji.


Atgādinām, ka talciniekiem iespējams pieteikt savu talkas vai vides labiekārtošanas vietu Lielās Talkas mājaslapā www.talkas.lv . Mājaslapā atrodamas trīs interaktīvās kartes:

  • “Lielās Talkas’23 karte” talcinieki aicināti pieteikt trīs veidu talkas – atkritumu savākšanas talkas, labiekārtošanas talkas vai apvienotās talkas labiekārtošanas un atkritumu savākšanas talkas: talkas.lv/apstiprinatas-talkas;
  • “Solo Talkas’23 karte” savas talkas ir aicināti pieteikt tie, kuri vēlas doties dabā un talkot vienatnē, divatā vai ģimenes ietvaros, lai sakoptu tuvāko apkārtni. Tā ir iespēja individuālajiem talciniekiem pievienoties plašajam Latvijas talcinieku pulkam, lai kopīgi piedalītos pavasara sakopšanas darbos: talkas.lv/liela-talka/solo-talkas (SOLO talciniekiem savāktie atkritumi jānogādā oficiālajās talkošanas vietās, kuras atrodamas kopējā talkošanas kartē);
  • “Piesārņoto vietu karte” Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja atzīmēt īpaši piesārņotas vietas savos novados un reģionos, tādā veidā norādot, kur sakopšanas darbi būtu īpaši nepieciešami: talkas.lv/piesarnoto-vietu-karte.

Ar saviem zaļajiem darbiem dalieties sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus: #LielāTalka2023 #parzaluLatviju #ZalaLatvijaZalaPasaule

Zaļa Latvija = Zaļa pasaule! Uz tikšanos Lielajā Talkā 22. aprīlī visā Latvijā!

Papildu informācija:
Jana Kralliša
Lielās Talkas sabiedrisko attiecību konsultante
Mob.tālr. 26462844
e-pasts: jana.krallisa@onecom-latvia.com

Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Benedikta vārda diena Viļānos