Vaboles skolēni Meža ekspedīcijā

Izglītība

Siltās rudens saules lutināti Vaboles pamatskolas 5.un 6.klases skolēni kopā ar skolotājām Ingrīdu Litiņu un Ināru Podnieci devās Latvijas valsts mežu rīkotajā Meža ekspedīcijā. Pasākums bija lielisks! Sirsnīgi iesakām tajā iesaistīties arī  citu skolu skolēniem!

Skolēni saņēma meža ekspedīcijas burtnīciņu un devās pa izzinošo meža taku uz dažādām stacijām, piemēram, "Plānojam ražu", 'Ražojam no koka", "Palīdzam klimatam", "Aizsargājam mežu" utt. Kopā skolēni izgāja 10 stacijas, kurās pieredzējušie Latvijas valsts mežu darbinieki kopā ar skolēniem veica dažādus eksperimentus, pētījumus, demonstrējumus. Skolēni uzzināja, kādi pārsteidzoši materiāli satur koksni. Vai jūs zinājāt, ka aspirīna tabletē un pūšamajos burbuļos ir koksne? Mēs nezinājām! Vēl skolēni uzzināja par skābās un sārmainās augsnes ietekmi uz mežu audzēšanu, par dažādu kaitēkļu un slimību ietekmi, par to, kā aprēķināt, cik kociņu aug 1ha, ja izmanto mērījumus parauglaukumā, kā ar 2 kociņiem un soļa garumu var izmērīt koka augstumu, kā kopt mežu, kā uzcelt tiltu bez nevienas naglas un citas interesantas un noderīgas lietas. Visjaukākā bija pēdējā pietura "Atpūšamies dabā", kur skolēni cepa desiņas un citus gardumus uz meža darbinieku skaisti iekurināta garena ugunskura ar restītēm. Ekspedīcijas noslēgumā saņēmām arī vērtīgus materiālus par meža tematiku.

Mežā un dabā tika pavadīta skaista diena, kas bija kā dāvana mūsu fiziskajai veselībai un izzinoša vērtība mūsu garīgajai veselībai!

Ingrīda Litiņa, direktores vietniece

Nekustamo īpašumu izsoles (25. oktobrī)