Vabolē notika apmācības par viesmīlību un atklāta jaunā tūrisma sezona

AKTUĀLI

Vaboles pagasta Skrindu dzimtas muzejā 18. aprīlī notika jaunās tūrisma sezonas atklāšanas seminārs, kurā tika aicināti piedalīties tūrisma uzņēmēji, biedrību pārstāvji, tūrisma nozarē strādājošie, studenti un interesenti. Seminārā īpašais viesis bija Latvijas restorānu biedrības direktors Jānis Jenzis, kas klātesošajiem vadīja apmācības par izcilību viesmīlībā.

Semināru atklāja novada pašvaldības izpilddirektore Vanda Kezika. Savukārt muzeja direktore Anna Lazdāne dižojās ar muzeja jauno veidolu, kas tapis, pateicoties novada domes atbalstam un muzeja renovācijas projektam. Skrindu dzimtas muzejs Daugavpils novada Vabolē atklāts 1996. gadā kā piemiņas vieta tautas atmodas darbiniekiem brāļiem Skrindām – Benediktam (1869 – 1947), Kazimiram (1875 – 1919) un Antonam (1881 – 1918), kuru domām un darbiem bija ievērojama nozīme ar Latvijas valsts veidošanos saistītos notikumos.

Par jaunumiem Daugavpils novada tūrisma nozarē informēja pašvaldības aģentūras “TAKA” direktors Rolands Gradkovskis. Viņš pateicās visiem tūrisma nozarē strādājošiem par ieguldījumu nozares attīstības veicināšanā.

Viens no lielākajiem darbiem, kas pēc Rolanda Gradkovska vārdiem ir arī produktīvākais aģentūras darbs, ir dalība tūrisma izstādēs – gan valsts, gan starptautiskās, tādās kā Balttour, Atpūta un sports, izstādes lielāko novada festivālu ietvaros, Rīgas svētkos un tūrisma gadatirgos.

Tāpat tiek turpināts darbs pie novadā ražoto suvenīru līnijas izveides. Lai arī pagaidām suvenīru tirdzniecība notiek novada domes telpās un muzejos, drīzumā tiks padomāts arī par suvenīru pārdošanu uz vietas pie vietējiem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem.

Aģentūra TAKA” ik gadu rīko un atbalsta lielākos novada mēroga pasākumus. Pāris gadus atpakaļ tika uzsākta tradīcija rīkot tūrisma triatlonu skaistajos Daugavas lokos. Triatlona aktivitātes norisinās gan uz ūdens, gan sauszemes. Akcentēts šajā pasākumā tiek tieši tūrisms, pieskaņojot tam fiziskās aktivitātes. Šogad tūrisma triatlons izpaliks, taču sadarbībā ar biedrību “Beibuks” tiek rīkots ūdens tūrisma saiets “Lielais plosts”. Tas norisināsies 19. - 20. maijā, noslēdzoties festivālā “Augšdaugava”. Starptautiskais tautas mākslas festivāls “Augšdaugava”, kas šogad tiek veltīts Latvijas simtgadei, norisināsies 20. maijā. Kā katru gadu, arī šogad, sadarbībā ar Višķu pagasta pārvaldi notiks Līgo svētki Višķu estrādē. Pēc scenārija svētku galvenais personāžs Kazimirs Adamovičs tiks pavadīts pensijā. Kā jau katru gadu neizpaliks arī smiekli, latgaliskais jestrums un, protams, svētku koncerts un balle. Savukārt 2. jūnijā un 29. jūlijā tiks atklāts un izmēģināts velomaršruts Nr. 35 “Daugavas loki”. Šogad tiks samarķēts arī maršruts “Augšzemes ezeru loks”, kurā atrodas daudz skaistu vietu. Informācijai par šiem diviem maršrutiem varēs sekot līdzi mājas lapā www.visitdaugavpils.lv.

Tiek popularizēts arī Višķu stadions, kas šosezon sagaida ar jauninājumiem, tiek atvērts tenisa laukums. Stadions ir sagatavots arī korporatīvajiem pasākumiem, un, ja tāda nepieciešamība ir, arī individuālajiem treniņiem.

Mājas lapa www.visitdaugavpils.lv, kas ir piedzīvojusi pārmaiņas un sagaida apmeklētājus jaunā veidolā, tika veidota kopā ar pilsētas tūrisma un informācijas aģentūru.

Rolands Gradkovskis pastāstīja arī par dažiem jauniem tūrisma piedāvājumiem. Sventes muiža, kas agrāk vairāk darbojās kā viesnīca un restorāns, šosezon piedāvā tūristiem teatralizētu ekskursiju kopā ar  muižas galma dāmu. Galma dāma  pastāstīs par muižas saimniecisko un saviesīgo dzīvi. Ekskursijas laikā varēs aplūkot greznos muižas kamīnus, noklausīties teikas par muižas Balto dāmu un Sventes ezeru. Ekskursijas noslēgumā visus gaida neliels cienasts.

Biedrība “Beibuks”, kas nodarbojas ar laivu un plostu nomu, šosezon savā īpašumā iegādājusies 80 jaunas laivas un piedāvā aktīvā tūrisma cienītājiem savus pakalpojumus, tostarp arī lielākām grupām.

Viesu nams “Rudzupuķes” ir pirmais un vienīgais novada uzņēmums, kas iekļāvies Latgales kulinārā mantojuma tīklā. Atpūtas bāzei “Vīrogna” iegādātas un uzbūvētas jaunas un komfortablas atpūtas mājiņas.

Višķu amatnieku ciems tagad ir izbūvējis telpas tūristu pieņemšanai un meistarklašu vadīšanai arī aukstākā un lietainā laikā.

Par Daugavpils pilsētas tūrisma jaunumiem stāstīja pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras direktore Ilona Maksimčika.

Semināra turpinājumā Jānis Jenzis vadīja apmācības par izcilu viesu apkalpošanu, konfliktu risināšanas tehnikām, kā arī iepazīstināja ar pasaules tendencēm viesmīlībā. Jānis Jenzis vairāk kā 20 gadu darbojas viesmīlības industrijā, praktiski strādājis Andreja Žagara restorānos karjeras sākumā, deviņus gadus ir vadījis viesnīcas “Radi un draugi”, “Hotel de Rome” un “Europa Royale Riga”.

Taujājot lektoram par svarīgākajām tendencēm viesmīlībā, Jānis Jenzis atbild: “Tā pamatesence ir ļoti vienkārša – jebkurš ciemiņš ir jāuzņem tā, it kā tas būtu jūsu tuvs draugs, kas atbrauc ciemos. Pamatlietas ir sagatavoties, iztīrīt māju, uzklāt galdu, sagatavot dzērienus, sagaidīt, apsēdināt, apkalpot un skaisti pavadīt. Es domāju, ka Latgalē ir brīnišķīgas viesmīlības tradīcijas. Cik esmu bijis Latgalē, ciemiņu uzņemšanas tradīcijas šeit ir fantastiskas! Tātad tā, kā mēs protams sagaidīt draugus, jāsagaida arī ārvalstu viesi un viesi no citām Latvijas pusēm. Ja vēl pirms kādiem gadiem desmit runāja par viesu apkalpošanu, tad tagad viesmīlībā akcentē tieši šo attiecību veidošanu. Tā ir draudzīgu ilgtermiņa attiecību veidošana un ilgtermiņa sadarbība. Ja šī sadarbība ir abpusēji godīga, draudzīga, patīkama un viegla, tad noteikti tās attiecības tādas arī veidosies. Un mērķis tiks sasniegts - ciemiņi atbrauks pie jums vēlreiz”.

Semināru rīkoja Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA” sadarbībā ar Skrindu dzimtas muzeju. Semināru finansēja Daugavpils novada dome.

Kalupietis Mareks Meženiks piedalījās Pasaules čempionātā krosā skolēniem