Uz “Meijas Namu” atgūt izsīkušo enerģiju

AKTUĀLI

Kalupes pagasta augstākajā vietā, kur senāk atradušās dzirnavas, pirms daudziem gadiem savu saimniecību iekopusi Ivdru saime. Viņu mājas no ceļa nedaudz aizsedz skaista bērzu aleja. Aiz zaļās alejas skatam paveras iekopta skaista sēta, kur saimnieko Jānis ar Initu.

Darboties ar koku un kaut ko meistarot Ivdrām ir asinīs. Pirms dažiem gadiem Jānis ar dēlu Arni uzsāka guļbūves būvniecību. Tolaik vēl neesot īsti domājuši par lauku tūrisma attīstību, bet nu “Meijas Nams” kļuvis par vienu no iecienītākajām atpūtas vietām novadā.

Inita Ivdra atzīst, ka viņu kuplajai ģimenei dzīvojamā mājā kādā brīdī kļuvis par šauru, jo bērni sabrauc ciemos ar savām ģimenēm un bērniem. Arī radu un draugu uzņemšanai ciemos rūmes kļuvis par maz, tāpēc nolēmuši būvēt ko līdzīgu pirtiņai, kas pamazām pārtapa par skaistu atpūtas namu.

Sākumā māju izmantojuši pašu ģimenes, draugu un radu atpūtai, bet ar laiku radās doma piedāvāt atpūtas pakalpojumu arī citiem viesiem. Pērn atpūtas namā organizēta aktivitāte “Mājas kafejnīcu dienas”, kad saimnieki uzņēma teju 100 viesus no tuvākas un tālākas apkārtnes, piedāvājot ēdienus gan lieliem, gan maziem gardēžiem, kā arī nodrošinot āra aktivitātes viesiem. Taču šī vasara saimniekiem bija pirmā darbīgā sezona tūrisma jomā.

“Meijas Nams” ir labiekārtota divstāvu guļbaļķu māja ar trim guļamistabām, viesību telpu, virtuvi, iekštelpu pirti un āra baļļu, kas lieliski piemērota gan mazākiem, gan lielākiem pasākumiem, gan ģimeniskai atpūtai.

Bērniem ir iespēja kavēt laiku rotaļu laukumiņā, satikt poniju Ronju, izmantot kvadriciklu un elektromobili, jauniešiem ir iespēja uzspēlēt volejbolu, basketbolu un futbolu. Viesi var atveldzēties, peldoties dīķos, laivojot un makšķerējot.  Atpūtas mājā “Meijas Nams” ikviens var justies kā mājās, jo viesu rīcībā ir pilnībā aprīkota māja gan ar sadzīves tehniku, virtuves piederumiem, iekārtotām gultasvietām, pieejams dārza grils un ugunskura vieta, kur saimnieki var piedāvāt uzcept šašliku vai uzvārīt gardu plovu uz uguns.  

Inita ir ieguvusi pirtnieces sertifikātu un piedāvā viesiem izbaudīt dažādus pirts rituālus ar pēršanos, attīrīšanos, atdzesēšanos, relaksēšanos ziedu gultā, gūstot iekšējo harmoniju. Atpūtas mājā ir iespēja organizēt darbnīcas pirts slotu siešanā, skrubīšu un kvēpeklīšu veidošanā.

Inita atzīst, ka esot vēl padomā uzbūvēt melno pirtiņu, kurai no savām bijušajām mājām jau atvedusi baļķus.

Atpūtas mājas teritorijā viesi var doties mierpilnā pastaigā pa saimnieku izveidoto parku, apskatot vairāk nekā 60 šķirņu košumkrūmus un kokus. Pirmos kokus – kalnu priedes, vītolu un sudrabegli - iestādījuši pirms 33 gadiem, kad ieradušies šurp dzīvot. Savukārt katra puķu dobe ir saimnieces veltījums kādam īpašam notikumam – abu kopdzīves 50 gadu jubilejai, bērnu augstskolas absolvēšanai, mazbērniem Patrikam, Evanam un Jetei. 

Te var sastapt arī gana eksotiskus augus. Jānis rāda kādu eksotisku krūmu – pauloniju, sauktu arī par princešu koku vai smaragda koku. Tā ir viena no straujāk augošajām koku sugām pasaulē, kas dabā aug Dienvidamerikā, Āfrikā, Dienvideiropā, Ķīnā un Japānā. Nosaukums tam dots par godu Nīderlandes princesei Annai Paulovnai, koks var sasniegt 15–20 metru augstumu, pārsteidz ar milzīgām mīkstām lapām un ēdamiem smaržīgiem violetiem ziediem. Jānis stāsta, ka šos kokus pasaulē audzē vērtīga kokmateriāla iegūšanai.

Ivdru mājās izveidots arī savdabīgs senlietu krājums, kur viesi var aplūkot 20. gadsimta darbarīku un mēbeļu kolekcijas.

Atpūtas mājas tuvumā atrodas arī saimnieku māja, saimnieki rūpējas par viesu labsajūtu un sniedz nepieciešamo atbalstu, lai viesiem atpūta “Meijas namā” sniedz pozitīvas emocijas un jaukas atmiņas. Brīvdienu māja ”Meijas Nams” ir ģimenes lolots projekts, kurā ir ieguldīts darbs, finanses un mīlestība.

***

Atpūtas māja “Meijas Nams” šogad izvirzīta Augšdaugavas novada pašvaldības konkursa “Saimnieks 2023” nominācijā “Gada tūrisma pakalpojumu sniedzējs”.

Teksts, foto: Inese Minova

“Skaistuma ĀBECE” – vienīgais podoloģijas kabinets Ilūkstes pusē