“Skaistuma ĀBECE” – vienīgais podoloģijas kabinets Ilūkstes pusē

AKTUĀLI

Nagu kopšanas studijā “Skaistuma ĀBECE” Ilūkstē ir iespējams saņemt kvalitatīvus estētiskā manikīra un pedikīra, kā arī ārstnieciskā pedikīra pakalpojumus. Pie Anitas Baboriko pārsvarā griežas cilvēki ar kādu problēmu, savukārt, kolēģe Evita Lamberga sniegs estētiskā manikīra un pedikīra pakalpojumus. Anita stāsta: “Es pati vairāk nodarbojos ar tiem cilvēkiem, kuriem ir kaut kādas pēdu problēmas. Pirmkārt, tas ir pakalpojums, kas apskata, analizē, konstatē, ir kā konsultācija cilvēkam. Ir jāanalizē, kāds ir ādas un nagu stāvoklis, kā tas atšķiras no normas, ar kādiem iekšējiem un ārējiem faktoriem tas ir saistīts. Konstatējot problēmu, meklējam risinājumu. Visgrūtākais šajā visā ir tas, ka cilvēki negrib ticēt, ka lielākā problēma ir tieši apavos, kas neatbilst pēdu formai, pēdas garumam un apjomam.”

Anita Baboriko agrāk bija grāmatvede, bet manikīru jau no skolas laikiem taisīja pati sev un arī draudzenēm: “Bija laiks, kad es šausmīgi noguru no grāmatvedības, vairs negribēju ar to nodarboties. Mana sirdslieta visu laiku ir bijis manikīrs, tā doma, ka ar to varētu pastāvīgi nodarboties, visu laiku bija galvā. Kad Daugavpilī parādījās viena speciāliste, kas manikīru taisīja ar aparātu, es pie viņas tiku un tad es pavisam iemīlējos šajā profesijā. Tā tiešām bija iemīlēšanās – es visu laiku domāju un meklēju, kur varētu mācīties, kā es ar to visu varētu nodarboties pati. Bija tā, ka pati neticēju sev, bet galu galā es to izdarīju!”

Ar LEADER atbalstu 2015. gadā Anita realizēja ieceri par manikīra un pedikīra kabineta atvēršanu. 2022. gadā īstenoja vēl vienu projektu – atvēra podoloģijas kabinetu, iegādājās visas nepieciešamās iekārtas pilnvērtīga darba veikšanai. Anita šogad absolvēja Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžu, saņemot podologa klasifikāciju.

Šāds podoloģijas kabinets ir vienīgais Ilūkstes apkārtnē, tāpēc pieprasījums ir ļoti liels – rindā jāpiesakās laicīgi, vismaz trīs nedēļas pirms vēlamās vizītes dienas. Bet, ja ir situācija, ka zvana klients un saka, ka viņam patiešām sāp, Anita neatteiks, pieņems cilvēku tajā pašā vai nākamajā dienā.

Anita Baboriko ir nominēta Augšdaugavas novada pašvaldības konkursam “Saimnieks 2023” kategorijā “Gada pakalpojumu sniedzējs”.

Ar Anitas nagu kopšanas studiju “Skaistuma ĀBECE” var iepazīties te.

Teksts, foto: Māra Multiņa

Pasaules sirds diena - 29.septembris