UNESCO nedēļa 2022: aicinām piedalīties tiešsaistes erudīcijas spēlē par kultūras un dabas mantojumu

AKTUĀLI

Atzīmējot UNESCO nedēļu Latvijā, kas ir veltīta Konvencijas par pasaules kultūras un dabas mantojuma aizsardzību 50. gadadienai, ikviens interesents ir aicināts 14. oktobra vakarā piedalīties tiešsaistes erudīcijas spēlē “UNESCO viktorīna”. Spēli organizē UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un erudīcijas spēļu rīkotājs “Lielā viktorīna”.

Erudīcijas spēlē ikviens interesents ir aicināts izzināt UNESCO Pasaules mantojuma programmu un tajā iekļautās pasaules un Latvijas kultūras un dabas mantojuma vietas.

Spēlē, kas norisināsies tiešsaistē piektdien, 14. oktobrī, plkst. 20.00, ir aicināts piedalīties ikviens interesents – gan skolēni, gan pieaugušie. Dalībai erudīcijas spēlē ir nepieciešams viens dators un viena viedierīce. Dalība spēlē ir bez maksas. Erudītākie dalībnieki tiks apbalvoti ar tematiskām balvām.

Pieteikšanās dalībai tiešsaistes erudīcijas spēlē ir iespējama vietnē www.viktorina.lv/live, atrodot erudīcijas spēli plānoto viktorīnu kalendārā 14. oktobra datumā. Plašāka informācija par erudīcijas spēles norises kārtību tiks nosūtīta uz e-pasta adresi pēc reģistrācijas spēlei. 

Gatavojoties erudīcijas spēlei, ieteicams iepazīties ar noderīgu informāciju par Konvencijas par pasaules kultūras un dabas mantojuma aizsardzību un par UNESCO Pasaules mantojuma vietām ŠEIT.

Tiešsaistes erudīcijas spēle ir viens no UNESCO nedēļas 2022 tematiskiem pasākumiem. UNESCO erudīcijas spēles jautājumi tapuši sadarbībā ar UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā un Latvijas nacionālajā sarakstā iekļauto mantojuma vietu pārvaldniekiem – Rīgas domi, Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūru, Kuldīgas, Dienvidkurzemes, Augšdaugavas un Krāslavas novada pašvaldībām, Latvijas Zinātņu akadēmiju un  Rundāles pils muzeju.

UNESCO nedēļa Latvijā ik gadu norisinās kopš 2011. gada. Tā ir platforma dažādu institūciju un nozaru sadarbībai, starptautiskas un nacionālas pieredzes, viedokļu un ideju apmaiņai, kā arī jaunu iniciatīvu īstenošanai, iedvesmojoties no UNESCO izceltajām vērtībām gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā.

Autors: 

Kitija Balcare, UNESCO LNK komunikācijas konsultante

Viesos pie Vecā Stendera