Tika atklāts velomaršruts Nr.791 “VIDUSSĒLIJAS MAZAIS LOKS”

AKTUĀLI

27. augustā notika velomaršruta Nr. 791 “Vidussēlijas mazais loks” atklāšana. Pasākumā piedalījās 50, entuziasma pilni, aktīvās atpūtas piekritēji no dažādām pilsētām - Daugavpils, Ilūkstes, Rīgas un Siguldas. Var sacīt, ka šajā pasākumā savienojās veselīga un aktīva dzīvesveida pamatprincipi, tūrisms un interesantu apskates objektu apmeklējums, kā rezultātā izdevās patiesi aizraujošs piedzīvojums.

Šis ir riņķveida velomaršruts, un tā kopējais garums ir 55 kilometri. Ceļojums sākās Ilūkstē, kas ir viena no skaistākām Sēlijas pilsētām, bagāta ar iespaidīgiem dabas skatiem. Tā kā velomaršruta atklāšana norisinājās svētdienā, pasākuma atklāšanai īpaši svinīgu noti piešķīra fonā skanoši baznīcas zvani. Tas radīja īstu svētku sajūtu. Šī skaņu simfonija norisinājās Ilūkstes katoļu baznīcas tornī. Šis mirklis vienlaikus iedvesmoja un svinīgi atklāja velomaršrutu. Dalībnieki devās ceļā iepazīt Ilūkstes pilsētu un tās kultūras mantojumu.

Nākamais galamērķis bija Paula Sukatnieka mājas “Apsītes” un viņa piemiņas dārzs.  Pauls Sukatnieks ir Latvijas vīnogu tēvs. Viņa mūža lielākais sasniegums bija radīt tās māsu vīnogu-ziemeļnieci, ko var ikviens audzēt savas piemājas dārzā, brīvā dabā. “Dvietes zilā”, “Supaga”, ”Guna”, ”Sukribe”, “Zilga” – tās ir tikai dažas no vīnogu šķirnēm, kas tiek audzētas gan Latvijas dārzos, gan arī ārzemēs. Brauciena dalībniekiem bija iespēja uzzināt informāciju par vīnogu audzēšanu un protams nodegustēt dažādu šķirņu vīnogas.

Maršruts turpinājumā dalībnieki devās uz Bebreni, kur Bebrenes dzirnavās sagaidīja interesanta ekskursija par dzirnavu darbību, atklājot vēsturiskos faktus un tradīcijas, kas saistītas ar šo vietu.

Pasākums ļāva dalībniekiem izbaudīt ne tikai sportisku piedzīvojumu, bet arī iepazīt Sēliju un tās kultūru. Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” izsaka lielu pateicību visiem pasākuma dalībniekiem, kā arī aicina sekot informācijai un piedalīties nākamajās aktivitātēs un piedzīvojumos!

Ar velomaršrutu un tā GPX failu var iepazīties ŠEIT

Pasākums tika organizēts Nr.9.2.4.2/16/I/070 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Augšdaugavas novadā” ietvaros

Biedrība “Silenes stariņi” realizēja projektu “Palīdzot dabai, palīdzēsi sev”