Tiekamies Kraujā!

AKTUĀLI

Naujenes pagasta svētki’22 ir klāt, šogad tos svinēsim 10. septembrī Kraujā, ābeļdārzu ieskautā ciemā, kas atrodas vienā no stāvākajiem Daugavas krastiem.

 • No plkst. 12.00 pie Naujenes tautas bibliotēkas aicinām apskatīt stendu izstādi par Kraujas ciema vēsturi “KRAUJĀ PIE DAUGAVAS”.
 • No plkst. 12.00 līdz plkst. 17.00 Hoftenbergas parka teritorijā - Kraujas iedzīvotājas Ineses Minovas gleznu izstāde “SEKOJOT SAVAM SAPNIM”.

Aktīvajiem un radošajiem piedāvājam doties uz darbnīcām:

 • No plkst. 13.00 līdz plkst. 16.00 -  “NĀC, PAZĪMĒJIES!” – parka teritorijā meklē melnu “sienu”, uz kuras varēsi radoši izpausties grafiti tehnikā. Nāc, novēli kaut ko jauku Kraujas ciemam, iedzīvotājiem vai vienkārši nāc paskatīties. Aktivitāte tiem, kas sirdī ir mazliet dumpinieki vai kuros apslēpts mākslinieka talants, vai vienkārši ir vēlme pazīmēt…
 • No plkst. 14.00 līdz plkst. 18.00 - amatu meistara Valda Grebeža radošā darbnīca “PUTNI” – tie, kuri pazīst meistaru Valdi, zina, ka Valdis prot radīt visu no visa, arī svētkos viņš mācīs un stāstīs, kā uztaisīt kaut ko foršu no visparastākā materiāla.
 • No plkst. 14.00 līdz plkst. 18.00 noteikti aizej uz “PRIEKA TERAPIJU” pie dakteres Ivetas Čivkules. Viņa pastāstīs, kā būt veselam un līdz ar to arī priecīgam. Apsolām, nenožēlosi – Kraujas iedzīvotāja, kurai dakteres profesija ir sirdslieta!
 • No plkst. 16.00 līdz plkst. 17.00 Naujenes tautas bibliotēkā izveido īpašu grāmatzīmi darbnīcā “KRAUJAS PIEZĪMES” – Kraujas grāmatzīmes sagatavos Kraujas mākslinieks Nikolajs Ignatjevs, tev atliek vien atnākt un izkrāsot to sev tīkamajā krāsu gammā.

Kraujā visi sporto! Tu to nezināji? Kraujas ciemā ir liels stadions un tur var gan paspēlēt futbolu, gan basketbolu, gan “uzkačāties” un svētkos tur būs vēl vairāk ko darīt:

 • No plkst. 12.00 līdz plkst. 17.00 stadionā - “NĀC ĀRĀ SPĒLĒTIES!” – nepalaid garām visdažādākās aktivitātes. Būs minigolfs, kornhols, trepju golfs, galda spēles, prāta mežģi, tangrams, maģiskā ola, dambrete, pentamino, lielais kluču tornis, lielais domino.. Pat nedomā šo palaist garām, ņem līdzi visu savu ģimeni un draugus un “NĀC ĀRĀ SPĒLĒTIES!”
 • No plkst. 14.00 līdz plkst. 18.00 obligāti izmēģini, vai tu esi spēcīgs armvrestlinga ātrajos sačos “KO TU LAUZIES!?” Meklē armvrestlinga galdu un mēģini “nolauzt” savu pretinieku! Spēcīgākajiem – suvenīri!
 • No plkst. 15.00 līdz plkst. 16.00 būs laiciņš arī izdejoties “ZZZUMBA!” deju treniņā. Nāc un nekautrējies, deju treniņš ir visiem bez iepriekšējās pieredzes. Trenere parūpēsies, lai šī būtu diena, kad tu beidzot apņemies sākt sportot, jo, kas to būtu domājis, ka sportot var būt tik jautri?!

Mazajiem iedzīvotājiem un mazajiem svētku ciemiņiem savs tusiņš:

 • No plkst. 14.00 līdz plkst. 18.00 darbosies maziņa piepūšamā atrakcija, blakus varēs izkustināt kājas maziņā disenītē “PALĒKĀJU, PADANCOJU!” un pavizināties maziņās mašīnītēs (par atsevišķu samaksiņu).
 • No plkst. 16.30 līdz plkst. 17.00 turpat pie atrakcijām iesim atbalstīt mazos sportistus mazuļu rāpošanas sacensībās “RĀPOJAM, NEGUĻAM!” Vecāki, jums vēl ir laiks patrenēt savus čempionus un tiekamies Kraujā!

Hoftenbergas parku ieskandinās svētku koncerts:

 • No plkst. 18.00 līdz plkst. 20.00 koncertā “KRAUJA SKAN” sumināsim jaundzimušos naujeniešus, skatītājus priecēs Līksnas pagasta kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Elēģija”, Naujenes kultūras centra deju kolektīvs “Dveina” un Naujenes kultūras centra bērnu ansamblis “Odziņas”, īpašie viesi – burvīgās balss īpašniece NATALI KOTON un instrumentālais ansamblis “DIVERTISMENTS” Tatjana Saratova (akordeons), Jūlija Vasiļjeva (klavieres), Staņislavs Kozlovskis (kontrabass), Nikolajs Ļebedevs (sitaminstrumenti), Vladimirs Veodorovs (ģitāra, vokāls).

Visas dienas garumā piedāvājam būt klāt dažādās performancēs:

 • No plkst. 12.00 līdz plkst. 18.00 Kraujas ciemā taps jauns mākslas darbs. Dodies pie Naujenes pakalpojuma servisa ēkas (Daugavas iela 29A), kur varēs vērot ielu mākslas “grafiti” performanci. Nāc un paskaties, kā darbojas mākslinieks, un uzdod sev interesējošos jautājumus par procesu.
 • No plkst. 17.00 līdz plkst. 17.30 pie Naujenes Mūzikas un Mākslas skolas vēro, kā savienosies nesavienojamais – PŪTĒJU orķestra un mākslas skolas audzēkņu performancē (Daugavas iela 29).
 • No plkst. 20.00 līdz plkst. 21.00 SIA “Meliora Krauja” teritorijā varēs aplūkot tehniku, iespējams, stundas laikā būs arī kāds pārsteigums, kulminācijā  - UGUNS ŠOVS.
 • No plkst. 20.30 līdz plkst. 22.00 dodies naksnīgā pastaigā pa Daugavas ielu un ieskaties logos, iespējams, pamanīsi kaut ko interesantu performancē “SILUETU STĀSTI…”.

Vai tu sen gribēji izmēģināt gleznot? Vai varbūt tev gribās uzzināt vairāk par vietu, kurā dzīvo – Krauju, vai, iespējams, sen esi lolojis sapni kļūt par mednieku? Tad nāc uz svētkiem un satiec tos, kuri zina atbildes uz visiem šiem jautājumiem:

 • No plkst. 14.00 līdz plkst. 15.00 Naujenes tautas bibliotēkā varēs tikties ar Antonu Somu, SIA Meliors Krauja valdes priekšsēdētāju, parunāsimies par Krauju sarunā “KRAUJA MANĀ SIRDĪ…”
 • No plkst. 14.00 līdz plkst. 18.00 Hoftenbergas parkā Naujenes mednieku kolektīva PASTĀSTIŅI un cienasts.
 • No plkst. 14.00 līdz plkst. 18.00 parka teritorijā nāc uz lielo telti, kur notiks Kraujas iedzīvotāju vaļasprieku maratons “OHO, KO TU PROTI!?” Būs iespēja tikties ar Kraujas iedzīvotājiem, kuri brīvajā brīdī nodarbojas ar interesantām lietām. Inese Minova pastāstīs par tomātu audzēšanu, Antoņina Rudāne - par gleznošanu. Varēsi arī iemēģināt roku gleznošanā. Aleksandrs Muižnieks dalīsies pieredzē darbā ar koku.
 • No plkst. 15.00 līdz plkst. 16.00 Naujenes tautas bibliotēkā mazajiem draugiem notiks Kraujas dzejnieces Stepanidas Miloševičas stāstu stunda bērniem, paķer savu draugu un dodies pasaku valstībā.
 • No plkst. 17.00 līdz plkst. 18.00 Naujenes tautas bibliotēkā tiecies ar Ingu Zeili un folkloras kopu “Rūžeņa”, kur Inga pastāstīs par nemateriālā kultūras mantojuma krājumu, kas top Naujenes pagastā – dziesmas, stāsti un kulinārais mantojums, kas raksturīgs vietai, kurā atrodies.

Šogad svētkos piedāvājam piedalīties momentloterijā – svētku teritorijā pie organizatoriem varēsi saņemt nelielu kartīti ar uzrakstu “KRAUJA”, uz kuras būs norādītas aktivitātes, kuras apmeklējot, kartītē tiks veikta atzīme, ka tu šajā aktivitātē esi piedalījies, kad visi zīmodziņi tiks savākti, kartīti varēsi ielikt speciālā kastītē, kas atradīsies pie skatuves. Galvenā svētku koncerta “Krauja skan!” laikā izlozēsim vienu laimīgo, kas saņems balvu.

Bezmaksas transports uz svētkiem:

1. reiss: 13.15 – Naujene, 13.20 – Dunski, 13.35 – Lociki, 13.45 – DSR, 13.50 – Vecstropi, 13.00 – Krauja.

2. reiss: 16.15 – Naujene, 16.20 – Dunski, 16.35 – Lociki, 16.45 – DSR, 16.50 – Vecstropi, 17.00 – Krauja. Pēc svētkiem plkst. 21.15

µInformējam, ka Naujenes pagasta svētku laikā var tikt veikta filmēšana un/vai fotografēšana no svētku rīkotāja un/vai citu tam pilnvaroto personu puses, iegūtais materiāls var tikt publicēts!

FLaikapstākļu vai epidemioloģiskās drošības izmaiņu gadījumā dažas aktivitātes var tikt atceltas, vai var tikt mainīts aktivitātes laiks – sekojiet informācijai Naujenes kultūras centra facebook lapā - www.facebook.com/NAUJENESKC

Tiekamies Kraujā, 10. septembrī, Naujenes pagasta svētkos ’22!

Naujenes kultūras centrs,
Muzeja iela 6, Lociki
www.facebook.com/NAUJENESKC
Tālrunis uzziņām 654 74268

Alekseja Pozdnjakova darbu izstāde ”Mans sapņu nams”