Tabores pagasta seniori šogad svētkos pulcējās īpaši kuplā sastāvā

AKTUĀLI

Ikreiz, kad seniori satiekas vienuviet, neatņemama sastāvdaļa ir sarunas, smiekli un kopā būšanas prieks. Tieši Starptautiskajā veco ļaužu dienā, ko visā pasaulē atzīmē 1. oktobrī, sabiedriskajā centrā pulcējās Tabores pagasta seniori un cilvēki ar īpašām vajadzībām.

Tradicionāli senioru svētki novadā tiek atzīmēti tieši oktobra mēnesī, organizējot daudzveidīgus pasākumus, meistardarbnīcas un rīkojot interesantas lekcijas. Nereti seniori tiek izglītoti par veselības jautājumiem. Arī šis pasākums aizritēja projekta “Veselības veicināšana Daugavpils novadā” gaitā. To finansē Eiropas Sociālais fonds.

Šogad Tabores pagasta seniori uz svētku pasākumu pulcējās īpaši kuplā sastāvā. Visa vakara garumā dziedot, dejojot un vienkārši atpūšoties, senioru acīs mirdzēja prieks. Vecāka gadagājuma cilvēki, neskatoties uz savu cienījamo vecumu, vēl arvien ir dzīvības enerģijas un optimisma pārņemti. Seniorus svētkos sumināja novada pašvaldības izpilddirektore Vanda Kezika un Sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova.

Anna Jegorova stāsta, ka novadā dzīvo pāri 6000 senioru, kas kopā tiekas ne vien svētku brīžos, bet sanāk līdzās arī ikdienā. “Katrā pagastā ir tāds pensionāru kodols, kas ir ļoti aktīvs, un no katra pagasta viens no aktīvākajiem senioriem darbojas arī Pensionāru apvienībā. Apvienība darbojas jau ilgus gadus un sevi pozitīvi pierādījusi, gan rīkojot dažādus tikšanās pasākumus, gan ekskursijas, gan senioriem ļaujot kopīgi pavadīt savu brīvo laiku. Seniori ir diezgan aktīvi, saprotoši, īpašs paldies jāsaka pensionētiem pedagogiem, jo viņi diezgan rosīgi piedalās pagasta pārvaldes dzīvē”, tā bilst A. Jegorova.

Vissvarīgākais svētkos esot kopā būšana un iespēja satikties ar draugiem, jo ikdienas steigā un rutīnā to reti sanākot izdarīt. Seniore Nadežda Zemnieka ikdienā darbojas savā piemājas saimniecībā un brīvo laiku neskaita, jo atrodas pensijā. “Kad ir veselība, apmeklēju visus pasākumus. Mēs dzīvojam tuvāk pilsētai, bet, protams, gribētos arī ne tikai svētkos, bet arī pašdarbībā iesaistīties. Tā jau apmeklējam arī citus pasākumus, ne tikai senioru, piemēram, gada lielākajos svētkos”, tā N. Zemnieka.

Nadeždas kundze citiem senioriem novēl veselību, laimi, vēlēšanos apmeklēt pasākumus un vairāk uzturēties sabiedrībā.

Tabores pagasta seniore Antoņina Javoiša ir bijusī skolotāja, kas Tabores pamatskolā nostrādāja 41 gadu.  Lai arī kājas vairs nav tik stipras un vairāk laika tiek pavadīts mājās, Antoņinas kundze labprāt apmeklē pagasta rīkotos pasākumus. Antoņina Javoiša nedaudz, kad ir spēks, darina rokdarbus, kas aizceļo uz izstādēm arī uz citiem pagastiem. Atceroties savu jubileju, Antoņina stāsta par izstādi, ko viņai par godu organizēja bērni. “Izstādē bija manis adītās zeķes, izšuvumi, dažāda lieluma un formas, kas visbiežāk top rišeljē tehnikā”, stāsta Antoņina.

Raugoties uz novada senioriem gan ikdienā, gan svētku reizē, var apgalvot, ka viņi prot novecot skaisti. Taboriete Albīna Šeškena uzteic pagasta sabiedriskā centra vadītāju, kas prot noorganizēt skaistus svētkus un interesantus pasākumus. Albīna ir ne tikai aktīva pasākumu apmeklētāja, bet arī daudzveidīgi pavada ikdienu savā zemnieku saimniecībā. Dzīve Albīnai šķiet interesanta, un viņa nekad neatrod iemeslus par kaut ko sūdzēties. Seniore atzīst, ka pozitīvi raudzīties uz dzīvi palīdz televizors, bez kura netiek pavadīta neviena diena. Savukārt, uz kūti pie lopiem ejot, Albīna ņem līdzi radio. Jautājot, kas viņai visvairāk interesē, Albīnas kundze atbild, ka visa pasaule. Albīna stāsta, ka dzīvojot ļoti skaistā vietā. Nupat nesen no mājas pagalma viņa redzējusi debesīs NLO. Albīna Seškena novēl senioriem veselību un pacietību.

“Katra diena ir atkarīga no paša cilvēka. Cik aktīvs būs cilvēks, tik skaista būs viņa diena. Senioriem novēlu skaistu katru dienu, skaisti novecot, nepadoties slimībām un nogurumam, bet būt par piemēru jaunajai paaudzei”, savu apsveikumu noslēdza Anna Jegorova.

Svētkos ar koncertu priecēja Daugavpils pilsētas sociālā dienesta Dienas centra “Saskarsme” vokālais ansamblis “Draudzība” (vad. Inna Kralika) un deju kolektīvs “Sapnis” (vad. Tatjana Lapkovska). Aktīvi svētkos bija arī pagasta seniori. Dziedāja seniores Maņefa Ziberga, Valentīna Petroviča un Anfisa Baranovska, savukārt dzejoļus lasīja Albina Šeškena.

Seniori vēlreiz un vēlreiz apliecina, ka katrs vecums ir skaists, ir tikai jāprot to izbaudīt! Svētku pasākumi, kas veltīti senioriem, novadā norisināsies līdz pat oktobra nogalei.

FOTOGALERIJA

Novada izlases komandas parādīja augstus rezultātus Latvijas Republikas svarbumbu celšanas 2.posmā