Sventes vidusskolas skolēni ceļo ar “Skolas somu”

Izglītība

16.05 kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Sventes vidusskolas 1.-4.klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz  Naujenes novadpētniecības muzeju, Slutišķu vecticībnieku lauku sētu un zoodārzu "JuRita". 

Naujenes novadpētniecības muzejā skolēni iepazinās ar Latgales zemnieku sētu, uzzināja, ar ko agrāk nodarbojās un kā dzīvoja cilvēki, apskatīja senos priekšmetus, kurus vairs nelietojam savā ikdienā – abru, tīni, vērpjamo ratiņu, sviesta kuļamo aparātu un arī citus dažādus traukus un lietas, ar interesi vēroja V.Zeiles skulptūras un to tapšanas procesu. Bērni aktīvi darbojās stikla apgleznošanas darbnīcā.

“Slutišķu vecticībnieku lauku sētā” sākumskolas skolēni  uzmanīgi klausījās ekskursijas vadītājas stāstu par vecticībnieku kultūru un sadzīvi. Tas ir vienīgais muzejs Latvijā, kurš atrodas autentiskā apdzīvotā sādžā.

Zoodārzā "JuRita" skolēni  iepazinās ar dažādiem dzīvniekiem - alpakām, lamām, punduraitām, pundurkazām, ponijiem, ēzeļiem, zirgiem  un citiem dzīvniekiem.

Skolēniem ļoti patika šī ekskursija.

Aija Saveļjeva

Medumu un Dārza ezerā ielaisti zandartu mazuļi