Medumu un Dārza ezerā ielaisti zandartu mazuļi

AKTUĀLI

8. jūnijā tika īstenots Zivju fonda un Augšdaugavas novada pašvaldības finansētais zivju resursu pavairošanas projekts. Zandartu mazuļi tika ielaisti Medumu un Dārza ezerā. Medumu ezerā ielaida 26 000 gabalu, savukārt Dārza ezerā 5000 mazuļu.

Kopējās projekta izmaksas ir 9998 eiro, no kuriem Zivju fonda finansējums sastāda 89%, bet atlikušo daļu līdzfinansē Augšdaugavas novads.

Augšdaugavas novada ezeros plāno ielaist arī līdaku mazuļus:

  • Demenes pagasta Briģenes ezerā (13 000 gab.);
  • Medumu pagasta Šķirstiņu ezerā (700 gab.);
  • Lielajā Subates ezerā (4800 gab.);
  • Mazajā Subates ezerā (4800 gab.).

Šos projektu plānots īstenot līdz 31. oktobrim. Plānotās izmaksas 8155 eiro, no kuriem Zivju fonda finansējums sastādīs 89%, bet atlikušo daļu līdzfinansēs Augšdaugavas novads.

Zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumus šogad plānots izstrādāt Čerņavas, Ozerka, Laucesas, Kumpinišķu un Skirnas ezeram. Šie noteikumi turpmāk kalpos kā pamats zivju resursu apsaimniekošanai, tanī skaitā zivju mazuļu ielaišanai nākotnē. Projektu plānots īstenot līdz 31. oktobrim. Plānotās izmaksas 8706 eiro, no kuriem Zivju fonda finansējums sastādīs 89%, bet atlikušo daļu līdzfinansēs Augšdaugavas novads.

Ar Zivju fonda atbalstu plānots realizēt “Jauno makšķernieku skolas” projektu. Tā ietvaros paredzēts organizēt nometni 20 skolēniem vecumā no 7 – 11 gadiem. Kopējā plānotā projekta summa – 7477 eiro, no kuriem 89% segs Zivju fonds.

Višķu pagasta pārvalde plāno uzsākt zandartu mazuļu (18 000 gab.) ielaišanas projektu Višķu ezerā. Kopējās izmaksas 5771 eiro, no kuriem 89% segs Zivju fonds, bet atlikušo daļu Višķu pagasta pārvalde.

Vislatvijas ūdens tūristu saiets "Lielais plosts"