Sventes vidusskolas sākumskolas skolēni apmeklēja “Inženieru Arsenāls”

Izglītība

Sventes vidusskolas 1. - 5. klases skolēni 2023. gada nogalē kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros apmeklēja Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centru "Inženieru arsenāls". Centrā bija iespēja iepazīt reģiona, Latvijas, pasaules tehnikas un dizaina attīstības vēsturi.

Gida pavadībā skolēni tika iepazīstināti ar bagātīgu auto un moto tehnikas mantojumu. Dažās muzeja eksponētās tehnikas vienībās skolēni varēja pasēdēt un sajust, kā bija pagātnē, tādejādi atsaucot atmiņā sociālajās zinībās apgūto tēmu: "Agrāk un tagad." (4. klase). Skolēnu interesi piesaistīja fototehnikas  kolekcija, it īpaši maza izmēra spiegu fotoaparāts.

Skolēni ar prieku brauc ekskursijās, jo tā ir lieliska iespēja uzzināt kaut ko jaunu un bagātināt savu pieredzi. 

Sventes vidusskolas skolotāja Kristīne Muižniece-Meikšāne

Stendera muzejs Eglainē piedāvā apskatīt īpašu eksponātu